Sivu 1/1

Millaisia ovat Space Mariinejen leirit?

Lähetetty: Ke 12.05.2004 18:43
Kirjoittaja Froggy
Mieltä alkoi vaivaamaan tuollainen kysymys. Käyttävätkö Space Mariinit telttoja, siirrettäviä betonikorsuja vai mitä suojaa, jos niiden täytyy olla vähän pidemmällä komennuksella jossain universumin laidalla. Eiväthän ne voi taivasalla nukkua? Vai nukkuvatko ollenkaan?

Loputtomasti kysymyksiä. Yrittäkää nyt vastata edes muutamaan. Kiitos jo etukäteen.

Lähetetty: Ke 12.05.2004 18:46
Kirjoittaja Grim
Space Marinien aivot on jotenkin jaettu niin, että toinen puoli nukkuu kun toinen toimii täydellä teholla. Heidän täytyy muistaakseni nukkua "oikeasti" vain about 2 tuntia vuorokaudesta, mutta sitä en tiedä missä ne sen tekevät.

Lähetetty: Ke 12.05.2004 19:03
Kirjoittaja Taarne
Tämä menee hiukan aiheesta ohi, mutta varmaan kiinnostaa kumminkin.

Lähetetty: Ke 12.05.2004 20:05
Kirjoittaja Tybraal
Space Marineiden täsmäiskurooliin ei oikein sovi edes väliaikaisten rakennemien pystyttäminen. Marineita fluff-wise käytetään sodissa "puolustamassa siltaa täällä ja valloittamaan kukkula tuolta". Hommaa voi vaihtoehtoisesti tai jopa yhteistyössä Titaani Legioonat. Kun jalansija on saatu, Kaarti *köhköhtykinruokaköh* :D siitryy miehittämää asemia. Kun tehtävä on saatu, marinet siirtyvät eteenpäin tai palaavat alukselle. Taarnen linkki kuvaa toimintaa aluksella tai muualla rauhantilassa. Itse uskoisin, että marinet nukkuvat sen pari tuntiansa esim. Rhinoissa tai Thunderhawkeissa, matkalla paikasta toiseen.

Lähetetty: To 13.05.2004 14:36
Kirjoittaja Aco
Jos leiriä kaipaa, niin rakenna sotilasleiri, eli jotain valleja sinne tänne, pari tornia, bunkkereita, vartiotorni, piikkilankaa, hajonnut rakennus jne. Jos haluat..