Sivu 1/1
Kuinka helposti necronit kaatuu IG:llä
Lähetetty: Pe 16.07.2004 23:42
Kirjoittaja -YarricK-
Eli kuinka helposti voin voittaa IG armeijalla necronit?
Lähetetty: Pe 16.07.2004 23:49
Kirjoittaja Froggy
Jaa-a, ei varmaan pitäisi mennä paljastamaan, mutta kuitenkin:
a) Tuhoa paljon warruja -> phase out -> Necrot häviää
b) Tuhoa lordi nopeasti raskailla aseilla (esim. raketit) -> buustattu lordi vie törkeästi pisteitä -> paljon pisteitä sulle (Jos lordilla on orbi, niin tuhoa se välittömästi)
c) Käytä blast-aseita (esim raketinheitin) ja katkaise warrioreilta se 6" välimatka omaan squadiin -> ei voi WWB:tä
Siinä nyt oli pari kikkaa.
Lähetetty: Su 18.07.2004 20:40
Kirjoittaja Sopuli
ne scenaariot jotk pelataan pituus suunnnassa ovat ig:n valttia necroneita vastaan siis debloymenit on sillä lyhyemmällä sivulla. niissä ig jossa on joku kolme pizza tankkia on ig ampunut necronit jo kolmannessa vuorossa pihalle nimim. kokemusta on. no xavier sanoikin jo muun
Lähetetty: Ma 19.07.2004 01:11
Kirjoittaja Samsson
Koko threadi on rakennettu aika "tyhmään" kysymykseen: Kuinka helposti pieksen noi näillä?
Mielipide: Erittäin helposti, jos itse tiedät tarkalleen miten käyttää omia unitteja parhaiten että juuri noi kaatuvat ennen sinua. Tätä yleensä avittaa se että vastustajasi ei tunne omaa armeijansa.
Jos haluat taktillisia ideoita, kysy niitten perään ennemmin! Sitä paitsi, aloitit juuri
toisen threadin miltei samasta asiasta. Pienellä hienosäädöllä saat molemmat asiat kysyttyä samassa theadissä!