Sivu 1/1
Warmachinelta uusia figuja
Lähetetty: Ma 26.07.2004 19:00
Kirjoittaja baretul
Lähetetty: Ma 26.07.2004 19:40
Kirjoittaja joppu
Ei hullumpia ja voisin vannoa, että nuo ovat hienompia kuin yksikään GW:n figu, joka ei esitä charrua.
Lähetetty: Ma 26.07.2004 19:56
Kirjoittaja NetDiver
Yhdytään Jopun komenttiin. Kiitokset jälleen Barelle linkeistä. Warmachinen figuihin en ole koskaan livenä törmännyt. Mitäs kokoluokkaa ovat esim. verrattuna GW:n figuihin? Vaikuttaa aika kovasti 30mm, kun tarkastelee figujen detaileja.
Edit: Noh 30mm figujahan ne ovat. Ihmeitä saa aikaan nettiä selailemalla. Tulipa taas turha viesti.
Lähetetty: Ma 26.07.2004 20:07
Kirjoittaja Huuhkaja
Hienojahan nuo on. Saan tuosta riflemanista itelleni toisen deathworld sniperin, ja tuosta akasta inkviin hienon figun. Mistähän noita voisi tilata? Sotataidosta? Peliarkusta?
Lähetetty: Ma 26.07.2004 20:09
Kirjoittaja HemmiEinari
on kyllä todellakin hienoja figuja. Millainen tämä peli sitten on, ilmeisesti johonkin peliin näitä käytetään.
Lähetetty: Ma 26.07.2004 20:37
Kirjoittaja tnjrp
No kolmessa ensimmäisessä kuvassa onpi
WARMACHINE -pelin figuja. Linkin takaa löytynee hypetyksen lomassa kaikki oleellinen, mm. quick start -sääntöpaketti. Tommonen hiukan scifistä aineksia lainaileva industrial fantasy -skirmispelihässäkkähän tuo on, tekee kuulema hommansa oikein vaan niin maan vimosen pääl mallikkaasti, muttei ole mun alaani sen parempi genreltään kuin mekaniikaltaankaan.
Loput ovat kaiketi sitten (tästä en ole ihan 100-varma) WARMACHINEn poikineen roolipelin
Iron Kingdoms hahmofiguja.
Niin ja se firmahan tämän kaiken takana on Privateer Press, joten sanamuoto "Warmachinelta uusia figuja" on vähän harhaanjohtava

Lähetetty: Ma 26.07.2004 22:43
Kirjoittaja baretul
tnjrp kirjoitti:Niin ja se firmahan tämän kaiken takana on Privateer Press, joten sanamuoto "Warmachinelta uusia figuja" on vähän harhaanjohtava

Jep no en sen enempää tiedä tuosta

, katselen vaan figuja, creafigsiin tulee yleensä about 6h viiveellä kaikki noi uudet julkasut suurimalta osalta valmistajia, niin tsiikailin vaan että nekin oli pistänyt otsikolla warmachine.
Lähetetty: Ti 27.07.2004 17:29
Kirjoittaja Gorkiporki
Fantsusta voi noita ainakin tilata ja fantsun sivuilta löytyy myös koodit ja hinnat muutamalla pakkaukselle. Sotataito on varmaan toinen paikka mistä noita saa, tai voi kysyä.
Varsinkin nuo isot sotakoneet ovat varsin veikeitä ja kyllä muidenkin ukkojen taso on kärkiluokkaa.
Lähetetty: Ti 03.08.2004 20:52
Kirjoittaja baretul
Lähetetty: Ma 16.08.2004 13:02
Kirjoittaja baretul
En tiedä vielä mihin peliin tämä on, mutta tässä tämä kuitenkin on:
Privateer pressin pysti
http://www.fantastictool.net/img/ft/bustF.jpg