Sivu 1/1
FB Tzeentch Champpa
Lähetetty: To 19.08.2004 16:26
Kirjoittaja Ropetus
Tänne en olekaan mitään laittanut pitkään aikaan, joten ajattelin sitten laittaa näytteille tämän. Kyseessä on kaaosvelho, josta yritettiin tehdä Tzeentchimäinen, mutta mistään ei löytynyt sopivaa linnunpäätä, joten laitoin vaan siivet selkään ja maalasin kirkkain värein. Figua on tarkoitus käyttää Heraldina Daemonic Legionissa. Tässä itse kuvat:
Edestä
Oikealta
Ja vielä vasemmalta
Lähetetty: To 19.08.2004 16:42
Kirjoittaja Hukka
Mjuu, kyllähän tuo pelinapista käy varsin hyvin. Kuvat ovat hieman pieniä, tai oikeastaan kuvat ovat sopivia, mutta ukko on aika kaukana.
Värit tosiaan ovat aika kirkkaat, imo liiankin. Maanläheiset sävyt olis tolle hyvä juttu. Blendit ovat hieman tökkiviä, mutta kyllä ne menee. Melko helposti tuosta kaavusta sais imo paremman näkösen jos varjostaisit vihreää ruskeaan päin. Ja nuo siivet näyttää aika elottomilta, korosta niitä lisää. Ja ääk, oikealta päin katsottuna tuossa kaavussa näkyy mold line, se pois.
Kontrastia tuossa on riittämiin, pointsit siitä, samoin tykkään tuosta naamasta.
Sorry jos viesti jäi negatiiviseksi, ei ollut tarkoitus olla ilkeä.

Lähetetty: To 19.08.2004 16:43
Kirjoittaja JuhoL
joo...mutta vaikka se onkin tzeentchi niin en olisi laittanut noin kirkkaita värejä...mutta tämähän on vain minun mielipide. ja missä laatta uupuu!?
ihan hieno, mutta värivalinta ei ole mun mielestä kohdallaan niin kuin jo sanoin...
Lähetetty: To 19.08.2004 17:03
Kirjoittaja Ropetus
Demoniarmeijani aion maalata kirkkailla väreillä, joten en aio ainakaan mitään ruskeita tuohon paljoa laittaa.
Kiitos Hukka, kun kerroit nuo virheet. Itse niitä ei aina kaikkia löydä. Nyt ainakin voin ne korjata. Alustaaa tällä ei ole, koska sen on tarkoitus lähteä kiekkoilemaan. Teen sille jalkautumista varten alustan kunhan muistan.
Lähetetty: To 19.08.2004 17:34
Kirjoittaja vorlooni
varsin hieno
Lähetetty: To 19.08.2004 18:36
Kirjoittaja P_H
Muhun ei kolahda nuo värit, olisit voinut murtaa nuita vaikka harmaalla ja ruskeella.
Ihan kiva pelifigu tuo, blendit ihan riittävän hyvät. Jees
Lähetetty: To 19.08.2004 22:52
Kirjoittaja Rectunator
Hieno. Tulee mieleen jokin pieni langennut enkeli noitten siipien ansiosta. Ja värit ovat hyvät, sopivan erillaiset. On tuo parempi kuin pelifigu.