Sivu 1/1

Moria saattuetta härnäämässä

Lähetetty: Ti 24.08.2004 21:58
Kirjoittaja Balrogofmoria
Grutnik(count as Durbuz)&Durbuz goblin kings of moria 120pts

Moria goblin captain 2x 80pts
Shield

Moria goblin captain 2x 80pts
Bow

Moria goblin warriors x94 475pts
Spear

Moria goblin warriors x94 400pts
Shield&sword

Moria goblin warriors x46 280pts
Bow

Cave Troll x6 450pts
Chain

Mordor uruk-hai x35 350pts
hw/2hw

Balrog 500 pts
Whip&Sword

Drums x2 200 pts

Points:3000. (toivon, laskin nopeasti. Pahoittelen virheitä.)
Models:300.

Siinä iso moria lista, 3 tonnia isoon mättöön. Miltä näyttää? Tuleeko turpiin Haltioilta, häh?!

Lähetetty: Ti 24.08.2004 22:05
Kirjoittaja Alberth
onkohan keneläkään noi isoa armeijaa...(uskon että on :D )
ihan saakuli iso kyllä on en kyllä osaa sanoa että onko hyvä mutta helvetin ISO ainakin...

Lähetetty: Ti 24.08.2004 22:14
Kirjoittaja tartunta
3000pts. Mirkwoodia voisi olla aika paha vastus. 50 Sentineliä... Tiputtavat parikymmentä örkkiä/kierros.

Pisteissä on selvästi pari virhettä, mutta en enää ole niin henkisessä vedossa, että alkaisin listata niitä ja pähkäilemään oikeita lukuja. Laskekaapa huviksenne paljonko tuo maksaa rahaa.

Onko tuo joku huviksi tehty lista? Ei kukaan oikeasti osta 35:ttä Mordor Urukkia. Yli kymmenen sellaista on jo paljon. Vai proxytatko ja pelaat kaverin kanssa ison mätön.

Boroedit: Noin isoon porukkaan on muuten hauska osua katapultilla. ;)

Re: Moria saattuetta härnäämässä

Lähetetty: Ke 25.08.2004 07:56
Kirjoittaja Grand Admiral Prawn
Balrogofmoria kirjoitti:Grutnik(count as Durbuz)&Durbuz goblin kings of moria 120pts.
Ei nimettyjä sankareita saa ottaa enempää kuin yhden - mikä estäisi minua muuten ottamasta 3000 pisteen peliin kuusi Sauronia joiden nimet on "oikeesti" Ville, Kalle, Pentti, Niko, Tommi ja Juuso?


Näin karkeasti laskettuna tuo lista maksaisi semmoiset 530 euroa ja vähän päälle... Parasta toivoa että joulupukki on anteliaalla päällä :D

Lähetetty: To 26.08.2004 19:06
Kirjoittaja Balrogofmoria
Vitsillä minä tuon tein, ei minulla semmoista ole. Näh, en minä tällä ole menossa turnaukseen joten en välitä jos on pari "virhettä" listassa.

Lähetetty: To 26.08.2004 19:32
Kirjoittaja Averren
Joo-o, iso lista. Mikä idea laittaa Mordor urukkeja sinne?

Sana Mordor luulisi merkkaavan jotain. Voinhan minäkin tehdä pahislistan Sauron, Balrog, Saruman, Berkerkkejä, rummut yms.
Ei toimi.

Pidä Mordorin sakki Mordorissa. Joukot on rajoiteltu varmaan tarkoituksella kansoittain.

Lähetetty: Pe 27.08.2004 08:06
Kirjoittaja Grand Admiral Prawn
Averren kirjoitti:Joo-o, iso lista. Mikä idea laittaa Mordor urukkeja sinne?
Koska Gandalf sanoo, Mazarbulin kammion ovesta ulos kurkatessaan, että siellä käytävässä on isoja ja pahoja Mordorin mustia urukkeja?

;)

Lähetetty: Pe 27.08.2004 14:27
Kirjoittaja Balrogofmoria
Jep. Mordor lähetti saattueen kimppuun Morian tueksi myös Mordor Uruk-haita. TSH:ssa on paljon yksityiskohtia, minä tykkään ainakin käyttää niitä hyödykseni.