Sivu 1/1

Winsor&Newtonin siveltimiä Hyvinkäältä?

Lähetetty: Ke 25.08.2004 09:12
Kirjoittaja rapalA
Tietääkö kukaan mistä Hyvinkäältä tai lähistölt sais noita Winsor&Newtonin Serie 7 suteja? Entäs mistäs noita Vallejonin maaleja sais ostettuu?

Lähetetty: Ke 25.08.2004 14:30
Kirjoittaja baretul
W&N series 7 sai muistaakseni vaan helsinhin tuubista jos enää sieltäkään. Muualta suomesta ei kait saa. Jos yhtään helpottaa niin temperasta joka on tuubin vieressä uudenmaan kadulla saa raphael 8404 ja 8400 joka on myöskin huippu pensseli hintaakin on vähemmän (raphaelin perus koot 10E ja W&N 17E).

Lähetetty: Ke 25.08.2004 15:22
Kirjoittaja Illotus
Jos luottokortikas löytyy, niin esim. http://www.jacksonsart.com/ tarjoaa Series seiskaa kohtalaiseen hintaan.

Lähetetty: Ke 25.08.2004 16:09
Kirjoittaja Impaleq
Niin ja vallejon maaleja löytyy fantsusta. Tai http://www.sotataito.com/

Lähetetty: Ke 25.08.2004 18:14
Kirjoittaja rapalA
fantsusta en model sarjan maaleja löytäny(ei siis tarkota ettei niitä siellä välttämättä ole, katos ku olen vähän huono etsimään yhtään mitään:). ja kiitti tos temperasta ja siitä etten turhaan lähe niit winsoreit ympäri hesaa ettii.

Lähetetty: Ke 25.08.2004 21:26
Kirjoittaja Jänkäkoira
hmmmmmm.....
minusta tuntuu jotenkin että Rovanimellä voipi hyväriseltä näitäkin ostaa...
Jos oikein tajusin, Hukka teki näin...

Itse sain/ostin Winsor&Newton pensseleitä (jotai round-s mallia, kai?) parnuusta 3euroa kappale...

Lähetetty: Ke 25.08.2004 21:30
Kirjoittaja baretul
*Slann Mega Priest* kirjoitti:hmmmmmm.....
minusta tuntuu jotenkin että Rovanimellä voipi hyväriseltä näitäkin ostaa...
Jos oikein tajusin, Hukka teki näin...

Itse sain/ostin Winsor&Newton pensseleitä (jotai round-s mallia, kai?) parnuusta 3euroa kappale...
Ihan tiedoks että winsor & newton on aika laaja käsite, se valmistaa siis maaleja, penssleitä, taulupohjia jne. Miniatyyrimaalajat käyttävät noita series 7 pensseleitä lähinnä ja jotkut käyttää myöskin synteettisiä.
Rahkapiirakka kirjoitti:fantsusta en model sarjan maaleja löytäny(ei siis tarkota ettei niitä siellä välttämättä ole, katos ku olen vähän huono etsimään yhtään mitään:). ja kiitti tos temperasta ja siitä etten turhaan lähe niit winsoreit ympäri hesaa ettii.
Niin ei fantsussa myydä modelia sielä myydään game coloria (eli tota citadelin värit vastaavaa sarjaa). Esim hobbypointista saa model coloria se on aivan helsingin fantsun lähellä. Tuolta voi tilata model coloria:
http://www.combatmodels.net/
ja ehkä tulevaisuudessa myöskin http://www.sotataito.com :ista