Sivu 1/1
Einin eldareita
Lähetetty: Su 05.09.2004 20:30
Kirjoittaja Eini
Eli yksinkertaisesti ensimmäiset kuvat parista figustani täällä sotussa.
Eli eräs dire avenger-parkani, josta maalit ovat lähteneet jostain pienistä kohdista, kun ilkimöykky-tuholaiskoirani oli eräs yö levittänyt (ja pureskellut) maalauspöydälläni olleita figujani
lattialle...
http://img.photobucket.com/albums/v298/ ... 13_IMG.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v298/ ... 12_IMG.jpg
Ja sitten dark reaper exarch, jolla aseena aina yhtä käytännöllinen Web of Skulls
http://img.photobucket.com/albums/v298/ ... 17_IMG.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v298/ ... 19_IMG.jpg
Tämmöistä tällä kertaa, pitäkää kivaa
Lähetetty: Su 05.09.2004 20:34
Kirjoittaja Magicoc
Aika hämäriä kuvia, huonon puoleisia, mutta mitä selville saa, on aika nättejä..Kirkkaammalla valolla voisi saada hyvää kuvausjälkeä!
ota muualta valoa kuten vaikka .halogeeni yö valosta (miten tuon nyt kirjoittaidsi)..Kaikki valot sillein ''kohdistetusti'' figuun..Mutta kuvien perusteella Hienoja..yksinkertaisia silti, hienoja..

Lähetetty: Su 05.09.2004 20:41
Kirjoittaja Rune
Äh, kyllähän sitä pitää kommentoida kun vartavasten käsketään...
Juh. Kuvat ovat minusta ainakin aivan siedettäviä, vaikka vähän sumeat ääriviivat ovatkin. Mutta figut itsessään perusväritykseltään ovat aika tummat. Ei sillä, etteikö esim. jonkun dark reaperin kuuluisi olla tumma, musta haarniskakin on päällä, mutta esim. Avengerin siniseen olisin hyvin, hyvin mielelläni laittanut laitoihin vielä kirkkaampaa sinistä, tai jotain. Tai edes korostanut kontrastiyksityiskohtia, kuten gemejä, jotka nyt jäävät vähän taakse. Johtuneeko kuvasta sitten, en tiedä.

Mutta hyvältä näyttää, kovin hyvältä. Maalailet puolisen vuotta intensiivisesti, niin sanon että maalauksesi ylittävät ainakin omani aivan sata nolla.

Lähetetty: Su 05.09.2004 21:04
Kirjoittaja Maelis
Niissä on liian vähän värejä ja liian vähän kontrastia ja liian vähän valoa. Ihan rohkeasti vaan
Hyviä figuja ne kuitenkin on

Lähetetty: Su 05.09.2004 22:30
Kirjoittaja A.M€nen
Sitä samaa. lisää highlightejaja ja kontrasteja. Ei ole kovin vaikeaa tehdä. Ota ohut pansseli ja vedä sillä kaikken osien laidat ja terävät kulmat vaaleammalla värillä. Rohkeasti kokeilemaan. harjoitus tekee metsurin.
Lähetetty: Ma 06.09.2004 22:31
Kirjoittaja Uzi-99
Toisin kuin muut, kommentoin vain positiivisesti: Nätisti maalattuja ja pelikelpoisia!
Ei ole varaa sanoa muuta, kun Eini tietää missä jamassa ötökkäarmeijani on... ^-^;;;;;;
Lähetetty: Ti 07.09.2004 16:57
Kirjoittaja Suomi_porsas
Yksinkertaiset ja toimivat värit, ei voi pahaksi sanoa ottaen huomioon omat kaartilaiseni.
Ase kyllä voisi olla hieman yksityiskohtaisempi.