Kasvot pää ja yläruumis ovat varsin vaikuttavaa jälkeä. Tunnelmaltaan kuva on riittävän hauras Eldariksi, mutta silti riittävän juhlava säilyttääkseen arvokkuutensa. Pahimpana ongelmana on ehkä kontrastien puute, asu on teksturoitu täsmälleen samalla tavalla oli sitten kyse esillä olevista rinnuksista, tai takana olevasta polvitaipeesta.
Kannattaa myös harkita sävyerojen lisäämistä kontoureihin, ääriviivoihin. Osa ääriviivoista vahvemmin, osa hennommin. Skannerisi/kuvankäsittelyttömyytesi taitaa häivyttää paletin tummaa päätä tehokkaasti? Jos ei, suosittelen pehmeämmän kynän käyttöä (vähintään 6B), mutta pitää kuitenkin olla varovainen. Helposti tulee täyttäneeksi kuvan liian mustaksi, ja herkkyys kuvasta unohtuu. Pehmeällä kynällähän ei ole pakko aina painaa voimiensa takaa, joten maltti on valttia.
Tyylillisesti kuva on hieman ristiriitainen. Pää on huomattavan tarkkaa työtä (piirretty ensin?

), mutta vartalo vauhdikasta, epäterävällä linjalla varustettua luonnostelu-tyyliä. Tulee fiilis että "päätä jo", luonnosteletko vai kuvitatko.
Pose on varsin mielenkiintoinen. Onko sankarimme liukastumassa, vai kenties säikähtänyt ylhäältä tulevaa uhkaa. Hauska asento ajatuksena, mutta ei mielestäni toimi aivan yhtä hyvin paperilla. Eldar on ikäänkuin kaatumassa ulos paperilta, mikä ei katselijan kannalta ole mukavaa. Asento kuitenkin herättää pohitmaan, joten sen puolesta on varsin onnistunut.
Summa summarum: Pidän sketchatusta tyylistäsi, en pidä liian huolimattomasta teksturoinnistasi. Varaa parantaa, mutta perusasiat ja imago on kunnossa.