Sivu 1/1

Kaamoksen pyörät käytännöllisiä?

Lähetetty: La 04.12.2004 22:46
Kirjoittaja Dyzrad Bonestaf
Niin miten on? Omasta mielestäni ne eivät ole kauhean käytännöllisiä, mutta kertokaa oma mielipiteenne.

Lähetetty: Su 05.12.2004 12:44
Kirjoittaja Fárdir
Ovathan ne käytännöllisiä neljän ryhmänä jossa kolmella on ccw ja yksi on aspa jolla on power fisti. Kun ryhmälle pistää vielä furious chargen niin ovat todellakin käteviä (mutta silti melko kalliita). Niin ja yhteen bikeen kiinni vaikkapa melta, niin voi jopa räjäyttää jotain.

Lähetetty: Su 05.12.2004 13:49
Kirjoittaja Tanan
Khornen berzerkerprätkät ovat pelin parhaita prätkiä.
3+save, fearless, ylimääräinen hyökkäys ja khornate chainaxe. Ja kaikki tämä vain 40 pts.

Bersuista

Lähetetty: Su 05.12.2004 15:10
Kirjoittaja Jurpo
Ja Khorne-prätkillä on vielä se, että ne eivät saa raivareita, eli niiden liikkeet ovat lähes täydellisesti hallinnassa. Pakko niillä on assaultoida, mutta 4 hyökkäystä/prätkä ja paras pelastus on +4, tekee selvää jälkeä monesta asiasta.

Slaanesh-prätkät taas ovat julmettuja tulimyrskyjä ja maksavat 36 pistettä kappale. Sonic blasterit repivät paljon kappaleiksi, mutta jalkamiehillä ovat vielä tuhoisempia aseita.

Lähetetty: Su 05.12.2004 15:34
Kirjoittaja Henri Ketonen
Kahdeksan turboboostaavan khornemopon hiljentämiseen vaaditaan hitonmoista tulivoimaa, ja niistä paikalle ärjyvät Bloodletterit silppuavat ihan mitä tahansa.