Sivu 1/1
Terradonit?
Lähetetty: Ma 13.12.2004 10:41
Kirjoittaja Ikarus
ajattelin kysästä tässä, että kannattaako 2k:n armeijassa tai yleensäkin liskoarmeijassa pelata terradoneja?
Ja jos kantsii niin montaa?
10?

ajattelin vain, että ne olisivat ihan hyviä siinä mielessä, että ne kävis tykkien tai ampujien kimppuun ja sen jälkeen vaan heikompien rykmenttien kimppuun. Kun niillä se hit&run-sääntökin on.
Mutta mitä mieltä te olette?
Lähetetty: Ma 13.12.2004 10:45
Kirjoittaja Iceman
Kannattaa selailla FB Armeijalistoja. Mikäli niissä näkyy terradoneja, niin ihmiset ovat keksineet niille käyttöäkin. Mikäli mahdolliset terradonit on listojen saamissa kommenteissa tyrmätty, niin terradoneja ei pidetä järkevinä.
Lähetetty: Ma 13.12.2004 11:07
Kirjoittaja Ikarus
no kiitoksia sinulle
Lähetetty: Ma 13.12.2004 14:58
Kirjoittaja DJ_Silverpig
Terradonit ovat erittäin käteviä sotakone- ja maagihuntereita.
Jos pelissä on tajuttomasti väkeä (pelattiin 3k vs. 3k vs. 3k bilispöydällä)
niillä ei juurikaan tee mitään. Tai mitään ja mitään... Koita jossain pikkupelissä ja päätä itse...
Lähetetty: Ma 13.12.2004 15:14
Kirjoittaja jamovoima
Ainakin omaan listaan tulee kaksi kolmen ryhmää. Näyttävät ainakin paperilla loistavilta, lyövät 3 kertaa strength neljällä ja jos (ja kun) häviävät meleen vastustaja ei voi tulla perään.
Täten näillä voi helposti hoidella yksiköissäkijn majailevia maageja, 6 strena neljä lyöntiä voi aiheuttaa jo päänvaivaa isommillekkin velhoille ja tämän jälkeen voi vetäytyä taistelusta. lisäksi tietty yksittäisiä hahmoja, sotakoneita ja pieniä skirmish ja fast cavalry porukoita pitäisi saada ihan hyvin kaadettua näillä. Kannattaa kuitenkin varoa haukkaamasta liian isoa palaa kerralla, koska nämä kuitenkin omaavat vain toughness kolmosen eivätkä olelnkaan panssaria.
Lähetetty: Ma 13.12.2004 19:25
Kirjoittaja Cannonball
Itse suunnittelin tässä taannoin hianon listan, jossa käytettiin terradoneja vähän enemmänkin... toimivuus on testattu empireä vastaan, kovat lähistelijät/ampujat saattavat aiheuttaa hieman vaikeuksia.
http://forums.sotavasara.net/viewtopic. ... entosirkus
Re: Terradonit?
Lähetetty: Ti 14.12.2004 08:59
Kirjoittaja DJ_Silverpig
Hoksu kirjoitti:Ja jos kantsii niin montaa?
10?
Tätä unohdin kommentoida... Ei missään tapauksessa kymmentä!
Kolmen ryhmiä yksi tai kaksi. Tämä kyllä taisikin jo tuolla ylempänä tulla, mutta vahvistetaan nyt kuitenkin.
Tietenkin jos niitä ottaa listaan nuinkin paljon täytyy käyttää isompia unitteja jos meinaa ne choisseihin mahduttaa... Mahdollisimman pieniä kuitenkin; eivät kuitenkaan pääse outnumberaamaan.
- Hopeapossu