Sivu 1/1
Hybrid FAQ?
Lähetetty: Pe 21.01.2005 20:16
Kirjoittaja Gorkiporki
Niin tietääkö joku mistä tuollainen voisi löytyä? Mieluummin virallinen, mutta hätätilassa epävirallisempikin kelpaa.
Lähetetty: Pe 21.01.2005 20:19
Kirjoittaja hyytelöperuna
Lähetetty: Pe 21.01.2005 21:44
Kirjoittaja Gorkiporki
kiitos, mutta satutko tietämään että mitä hittoa seuraava ampumiseen liittyvä tekstipätkä pitäisi oikeastaan tarkoittaa:
"...a warrior's angle of vision has range of 8 squares and rotates through 180(astetta) to the left, the right and straight ahead.
Therefore, in order to fire at a target, the warrior must be located within range and in direct view of the target."
Tai joku muukin saa kertoa jos tietää. Sen että näkyvyys on 8 ruutua mä kyllä ymmärrän, mut muu on vähän hämärää tekstiä. Mietin vaan et mitähän Rackhamin väki tossa koittaa sanoa.
Lähetetty: Su 23.01.2005 22:25
Kirjoittaja Tooninki
Käsitin tuon niin että kantama on 8 ruutua (se mitä labrassa näkee) ja 180 asteen firearc alkaen hahmon edessä olevasta ruudusta.
Lähetetty: Pe 28.01.2005 20:55
Kirjoittaja Gorkiporki
Warsmith kirjoitti:Käsitin tuon niin että kantama on 8 ruutua (se mitä labrassa näkee) ja 180 asteen firearc alkaen hahmon edessä olevasta ruudusta.
No mutta eikös ole aika outoa että hahmo näkisi ampuessa 180 astetta mutta muuten 90? Siis sivulla 15 se näkökenttä näyttäisi olevan 90 astetta. Täytyy lukea tota FAQia jos sieltä löytyy vastaus.