Sivu 1/1
Lotr figuja
Lähetetty: Ke 02.02.2005 19:03
Kirjoittaja Tsunami
http://members.tiscali.fi/uutelat/%f6rkki/DSC00008.JPG
http://members.tiscali.fi/uutelat/%f6rkki/DSC00010.JPG
http://members.tiscali.fi/uutelat/figut/DSC00006.JPG
Sanokaas mielipiteenne. Tuota örkkiä olen maalannut n. 5-7h ja ihmiset maalasin suunnilleen sarjatyönä.
Ja toi örkki on ehdottomasti paras tähän astisista figuistani.
Sen hiukset näyttää vähän oudoilta tuossa, johtuu varmaan salamavalosta.
Lähetetty: Ke 02.02.2005 19:09
Kirjoittaja JuhoL
siis maalasit tota örkkii 6 tuntii!?! tarkotitko 5-7 minuuttii (ei millään pahalla) ? niistä ei oikeen saa selevvöö
Lähetetty: Ke 02.02.2005 19:12
Kirjoittaja Tsunami
junkkeli kirjoitti:siis maalasit tota örkkii 6 tuntii!?! tarkotitko 5-7 minuuttii (ei millään pahalla) ? niistä ei oikeen saa selevvöö
Kyllä minä sitä tosiaan n. 5-7h maalasin, en tietenkään putkeen vaan yhteenlaskettuna niin paljon. Miten niin tuosta örkistä ei saa selvää? Siis onko se niin suttuisasti maalattu vai näkyykö kuva jotenkin oudosti koneellasi?
Lähetetty: Ke 02.02.2005 19:20
Kirjoittaja jago
Ei millään pahalla mutta ohenna maaleja ja sitten lähetä kuvia kun olet maalannut ohuilla maaleilla...
(Muuten minassit näytti hienommilata ku örkki)
Lähetetty: Ke 02.02.2005 21:24
Kirjoittaja Gonzalez
laita joku base nuille uniteille. ruoho hiekka... mikä vaan. se parantaa heti kokonaisuutta.
Lähetetty: Ke 02.02.2005 21:52
Kirjoittaja Tsunami
Gonzalez kirjoitti:laita joku base nuille uniteille. ruoho hiekka... mikä vaan. se parantaa heti kokonaisuutta.
Juu aion alkaa koristelemaan baseja kun kaikki figut on maalattuna.
edit: Haluan sanoa vielä sen, että noi minassit on mun ensimmäisiä maalaamiani figuja ja tuon örkin maalasin sen jälkeen kun olin minassit maalannut.