Sivu 1/1
Night Goblin Fanatic
Lähetetty: Pe 11.02.2005 23:04
Kirjoittaja Zekta
Pistän tämän kuvan tännekkin kun täältä saa paljon enemmän vinkkejä maalaamiseen.
http://www.sotavasara.net/img/?214
Eli tollanen tuli sotkettua. Tuossa onkin annettu muutama hyvä vinkki mutta haluaisin silti lisää.
Lähetetty: Pe 11.02.2005 23:59
Kirjoittaja rampale
Hieno.
Base on tosin tylsä, sinne kaivattaisiin jotain muutakin. Myös palloa ja ketjua voisi vaikkapa inkata, ettei näyttäisi noin tasaiselta tuo väri.
Lähetetty: La 12.02.2005 00:31
Kirjoittaja ma_RSka
Paska kuva, eikä kyllä kovin kummalliselta näytä...
Lähetetty: La 12.02.2005 00:56
Kirjoittaja Late M
Ihoa noissa gobboissa on paljon, joten siihen kun maalaat muutaman kerroksen maalia niin tulee paljon elävämmän näköistä. Ihan pelifiguihinkin kannattaa pistää alle joku tummempi väri, sitten gobbo greeniä ja päälle vielä sutia jotain vielä vaaleampaa.
Lähetetty: La 12.02.2005 01:07
Kirjoittaja Mister
ma_RSka kirjoitti:Paska kuva, eikä kyllä kovin kummalliselta näytä...
Toi kuva on ihan hyvä, foorumilla ei tarvitse käyttää huonoa kieltä
Olen rampalen kanssa samaa mieltä figusta, lisäisin siihen vielä että hampaisiin voisi myös heittää vaikka flesh washia ja harjailla bleached bonella vielä päälle.
Muuten todella kätevä figu.
Lähetetty: La 12.02.2005 09:36
Kirjoittaja Nostra
Korostuksia, korostuksia... Aivan. Siis korostuksia voisi hieman lisätä, nyt varsinkin iho näyttää melko lattealta. Kaavusta ei kovin kummaa kuvaa saa, kun se ei niin hyvin tuossa kuvassa näy. Base on hieman tylsä. Flocki pelkästään ei tee hyvää basea - siihen tarvii apljon muutakin. Pari kiveä, ruohoa ja sieniä, mieluiten violetteja tai punaisia. Noin pikaisesti vilkaistuna tuo on ihan kiva, mutta muutamaa "viime silausta" vailla.
Lähetetty: La 12.02.2005 11:36
Kirjoittaja KROLLE
Inkkiä tuohon moukariin.(joku taisi jo huomauttaa)
Lähetetty: La 12.02.2005 12:20
Kirjoittaja Zekta
Kiitoksia neuvoista ja vinkeistä. Näillä mennään taas eteenpäin.
Etenkin haluaisin kiittää ma_RSka:aa näinkin hienosta kommentista:
ma_RSka kirjoitti:Paska kuva, eikä kyllä kovin kummalliselta näytä...
Tällä vinkillä maalaan varmasti paremmin jatkossa.