Sivu 1/1
Knights of chaoksen konvaus
Lähetetty: La 12.02.2005 21:36
Kirjoittaja Helfferi
Eli mistä suosittelette näitä konvaamaan? (mieluiten ilman green stuffia). Itse ajattelin empiren knightejen heppoja, vanhojen kaamos warrujen ylä-osat ja jalat vielä jostain
Lähetetty: La 12.02.2005 21:40
Kirjoittaja Zherec
Kannattaa aina sitten miettiä että tuleeko konvertoiminen ollenkaan halvemmaksi kuin "aitojen" ostaminen.
Lähetetty: La 12.02.2005 21:41
Kirjoittaja tirehtööri
Kaamoksen nihti boksi maksaa 40€. Eikös siitä konvaamisesta tulisi ainakin 50€ kulut? (25+25)
Lähetetty: La 12.02.2005 21:47
Kirjoittaja hyytelöperuna
Itse olen yrittänyt, ja tulin siihen tulokseen että osta se kaamoksen knighti boksi.
Empiren jalat ei sovi kaamoksen kanssa, ja empire on liian laihaa porukkaa kaaokseksi. Eli enemmän panssaria pitäisi olla. Ja tämä on vaikeaa ilman stuffia ja milliputtia. Enkä muutenkaan viitsi alkaa tehdä suunnilleen kokonaan uusiksi noita ritareita stuffista.
Eli säästä 40€ ja osta oikeita.
Lähetetty: La 12.02.2005 21:54
Kirjoittaja Helfferi
Siis, omistan jo noita vanhoja chaos warruja. (ja ne maksaa 27.5€

) enkä haluaisi niitä knightejä alkaa ostamaan Kyllä niitä jalkoja aina jostain pystyn hommaamaan mutta ovatko empiren hepat hyviä (minua ei niin haittaa ne laihat jalat)
Lähetetty: La 12.02.2005 22:13
Kirjoittaja tirehtööri
Ne empiren hevoset ovat rungoltaan aivan samanlaisia kuin kaamoksenkin hevoset. Vain päät ovat erilaiset.
Lähetetty: Su 13.02.2005 00:08
Kirjoittaja Maelis
Kaaoksen knightit on vielä kaiken lisäks aivan pirun hienoja figuja, joita on ilo maalata.
Tollasilla säästöyrityksillä on niin iso riski päätyä vaan johonkin rumaan yksikköön, ja sitten joudut lopulta kuitenkin ostamaan sen oikean.
(Sanoo paraskin puhuja.)
Lähetetty: Su 13.02.2005 00:15
Kirjoittaja Late M
Itse katselin ja vertailin kaaoswarrujen kokoa empiren jalkoihin ja ostin boxin kaaos knighteja. Ei siinä niin paljon säästä että kannattaisi lähteä yrittämään, ritarit kun ovat aika tyylikäs yksikkö (hehee, 7 maalausta odottamassa).