Sivu 1/1

Suo

Lähetetty: Pe 15.11.2002 19:31
Kirjoittaja MonoSKI
Miten kannattaisi tehdä suota???
Oon miettinyt, että sen vois tehdä sillee, et laittaa erikeeperiä ja
siihen sitte päälle ruohoa tai jotain sellasta.

Jos löytyy kuvia soista viittisittekö pistää niitä tänne

Lähetetty: Pe 15.11.2002 19:45
Kirjoittaja chimp
tuolta ainakin gw:n sivuilta löysin tällasen suon teko-ohjeen

http://www.gamesworkshop.com/albion/us/ ... _swamp.htm

toivottavasti saat tuosta ideoita

Lähetetty: La 16.11.2002 09:41
Kirjoittaja jamovoima
Tein ohuelle vaneripohjalle das massasta suonpenkat, johon myös upotin pieniä yksityiskohtia, kuten sellaisen pitkulaisen kiven ja pari oksaa. sitten maalasin märät osat siniseksi, ja ruohon osat ruohon vihreäksi, päälle flockia ja coarse turffia. Yksityis kohtana tein suohon pari hukkuvaa örkkiä liimaamalla sopivasti veistettyjä örkin osia suoraan siihen vaneriin ja tekemällä ilmakuplia ympärille erikeepperistä.

http://personal.inet.fi/peli/warhammer/ ... kikasi.JPG

älä välitä siitä että tuo pinta näyttää kummalliselta, en ole muistanut lakata sitä kiiltäväksi ja siinä on pölyä päällä.

Lähetetty: La 16.11.2002 10:52
Kirjoittaja azuuh
http://www.saunalahti.fi/~azuuh/wh40k/Sony.k/suo.jpg
tuol ois jonkumoinen suo :D mun yks ekoista terraineista mutta suo pinta onnistu hyvin , pahvi alusta vaa oli vähän ankee.
eli eka maalaat sen pohjan vihreällä ja sinisellä, sit heität erikeepperii paksun kerroksen päälle ja paikoittain pikkusen ruohoa ja sit reunoilla ruohoa paljon.

Lähetetty: La 16.11.2002 16:03
Kirjoittaja J.K.
jamopower kirjoitti:Tein ohuelle vaneripohjalle das massasta suonpenkat, johon myös upotin pieniä yksityiskohtia, kuten sellaisen pitkulaisen kiven ja pari oksaa. sitten maalasin märät osat siniseksi, ja ruohon osat ruohon vihreäksi, päälle flockia ja coarse turffia. Yksityis kohtana tein suohon pari hukkuvaa örkkiä liimaamalla sopivasti veistettyjä örkin osia suoraan siihen vaneriin ja tekemällä ilmakuplia ympärille erikeepperistä.

http://personal.inet.fi/peli/warhammer/ ... kikasi.jpg

älä välitä siitä että tuo pinta näyttää kummalliselta, en ole muistanut lakata sitä kiiltäväksi ja siinä on pölyä päällä.
Mulla ei toiminu linkki :(

Lähetetty: La 16.11.2002 16:07
Kirjoittaja jamovoima
kappas tuo jpg pitää kirjoittaa ??? isolla ???