Sivu 1/1
Warmachine: Khador
Lähetetty: Ke 23.03.2005 14:12
Kirjoittaja Ironman
Moro. Eli tällaisen khador ryhmän olen maalannut itselleni pelikäyttöön:
http://www.tpu.fi/~raumar/khador.jpg
Lähetetty: Ke 23.03.2005 14:39
Kirjoittaja Jarran
Wautsi!
Väriteema toimii, baset ja muu maalaus on erinomaisen hienoa jälkeä. Elikkä kaikinpuolin hieno:D
Ja kun aattelee et noi tulee pelikäyttöön nii ei oo mitään valituksenaiheenhitustakaan:)
Lähetetty: Ke 23.03.2005 15:36
Kirjoittaja Andromedus
Todella hienoa, millä tavalla maalasit metallit? Näyttävät nimittäin tosi aidoilta.
Lähetetty: Ke 23.03.2005 16:10
Kirjoittaja Baurus
Hienoja ovat. Ei voi muuta sanoa...
Tai en ainakaan keksi mitään kritiikkiä.
Lähetetty: Ke 23.03.2005 16:18
Kirjoittaja raven
No hittolainen. Tännehän on alkanut tulla useampiakin warmachineja. Mikäs siinä, hienojahan nuo, ehkä miultakin parin viikon päästä kunhan tulevat postista... Mutta kuten todettua, metallit mukavan näyttävät, mutta punainen panssari jackeilla on ehkä vähän tylsä. Taidokkaasti siis blendattu mutta kun on suuria, tasaisia pintoja niin käy vähän tylsäksi. Ehkä jotain köynnös tms kuviota tai pari eri värillä maalattua panssarilevyä (vaikka luunvärisiä kun tuolla vähän tuntui sitäkin olevan) tuomaan vähän mielenkiintoa. Mutta todella hienoa jälkeä, hyvin khadormaisia.

Lähetetty: Ke 23.03.2005 16:43
Kirjoittaja Nostra
Hienojahan nu ovat. Punaset on IMO hianot, jos sen niin voi sanoa. Ehkä tohon toisen vasemmalta olevan hepun kirveeseen olis voinut laittaa enemmän väriliukumaa tummempi-vaaleempi-akselilla, ja kenties vaikka jotain jääkirves-lookkia tms. Tollasenaan en kauheesti pidä, mutta se onkin makuasia.
Mistä tällasia voi ostaa? Täytyisi kaiketi hankkia jokunen, jos saatavuus on edes jonkinlainen.
Lähetetty: Ke 23.03.2005 17:04
Kirjoittaja Kauppias
Voisit toisesta kuvakulmasta kuvata nuo. Tommosen walkerin yksi ase ei näy ja olis kiva jos sen näkisi.
Lähetetty: Ke 23.03.2005 17:49
Kirjoittaja Ironman
Metallit on maalattu aika perustekniikalla. Ensin chainmailia mustan pohjamaalin päälle, sitten musta inkki. Sitten on korjailtu vielä chainmaililla ja kulmat korostettu mithril silverillä. Olen vielä lakannut talenssin mattalakalla, joka hävittää myös metalliväreistä suurimman osan kiillosta.
Näitä figuja saa satunnaisesti ainakin Tampereen fantasiapeleistä mistä itse tuon battlegroupin ostin. Kovnikin tilasin Peliarkusta. Peliarkun kautta voi kai tilata mitä tahansa Warmachine figuja, tosin saattaa jonkin aikaa joutua odottelemaan, jos tuotetta ei ole varastossa.
Valitettavasti en saa enään otettua lisää kuvia noista hetkeen, koska sain digitaalikameraa kaverilta lainaksi vain pikaisesti. Täytyy taas jossain vaiheessa lainailla sitä uudestaan, kun saan uusia figuja maalattua:)
Lähetetty: Ke 23.03.2005 19:06
Kirjoittaja A.M€nen
jos en paremmin tietäisi, väittäisin studioarmeijaksi jonka kuvia on tullu katottuu. loistavaa työtä.
Lähetetty: Ke 23.03.2005 19:33
Kirjoittaja Gorkiporki
Mukavaa nähdä vaihteeksi warmachine figuja ja vieläpä hyvin maalattuina. Ei tuo punaisen tasaisuus oikeen häiritse, vaikka ehkä vähän enemmän kontrastia voisi olla.
Metallit ovat tosiaan oikein hyvin onnistuneet. Ja pohjalevyt ovat tyylikkäät. Tosin voisiko tuo ruoho olla vähän ruskeampaa, kun kerran niissä on tuollainen talviteema.
Lähetetty: Ke 23.03.2005 21:36
Kirjoittaja Lehti-
Erittäin hienoja, basetkin ovat todella hyvin onnistuneita.
Lähetetty: Ke 23.03.2005 22:19
Kirjoittaja Sisius
Hienot . Mitään kritiikkiä ei tule,jos nuo ovat siis peli käyttöön.
Lähetetty: Ke 30.03.2005 22:34
Kirjoittaja Andromedus
Paljos nuo escalationit maksoo?
Lähetetty: To 31.03.2005 07:46
Kirjoittaja TummaPaahto
Nostradamus kirjoitti:Mistä tällasia voi ostaa? Täytyisi kaiketi hankkia jokunen, jos saatavuus on edes jonkinlainen.
Tuoltahan niitä:
http://www.peliarkku.fi/catalog/index.php?cPath=28_48