Sivu 1/1

Montako sutta tulee spruessa???

Lähetetty: Pe 29.04.2005 15:30
Kirjoittaja zombie-bombie
Kysymys siis olisi: Montako sutta tulee wolf riderien "wolf head and body"spruesta? Annualissa varmasti lukee,mutta en kyseistä kirjaa omista,joten voisiko joku valottaa asiaa?

Modet,siirtäkää oikeaan paikkaan,jos yleiset keskustelut on väärä.

Lähetetty: Pe 29.04.2005 15:35
Kirjoittaja DJ_Silverpig
Yksi, mutta jos siinä lukee vain "head and body", siinä ei tule häntää, se on nimittäin erillinen osa.
Yleensä mountit ovat eritelty "body" ja "head and tail" tms. sprueihin. Online storesta näet.

Lähetetty: Pe 29.04.2005 16:18
Kirjoittaja Garoth
UK Online Storesta ei oikein irtoa kuvaa, mutta USA:n vastaavasta löytyy. (Kun selaa sivun alataitaan).

Kehikossa on siis yksi kokonainen susi, mutta blisteriin pakatessa tuo kehikko yleensä taitetaan poikki. Todellisuudessa kuitenkin häntä jä pää ovat samaa kehikkoa kuin vartalokin.

Lähetetty: Pe 29.04.2005 16:52
Kirjoittaja DJ_Silverpig
Jos aiot ostaa ~10 sutta (esim. dire wolffeiksi), halvemmalla pääsisit, jos ostaisit goblin wolf rider regimentin, saisit gobbospruet siihen ikään kuin kaupan päälle. Sitten jos pelaat örkeillä, voit laittaa gobbot susien selkään vaikka sinitarralla. Näin minä ainakin teen, eikä ole kaduttanut. Ainoa ongelma on se, ettei voi käyttää dire wolffeja ja gobbo wolf ridereita yhtä aikaa.

Lähetetty: Pe 29.04.2005 17:14
Kirjoittaja zombie-bombie
Joo,dire wolffeiksi aioin,ostan siis wolf rider rykmentin,kun näyttäisi halvimmaksi tulevan.Örkeillä en tällä hetkellä pelaa,mutta tuleepahan bits boxiin täytettä,jos satun tarvimaan. Kiitos vastauksista!

Lähetetty: Pe 29.04.2005 17:25
Kirjoittaja Garoth
Huomaa vielä, että tuossa goblin-kehikossa tulee sekä normaalit, että ratsastavat jalat. Eli kun ostat Wolf Riderien lisäksi baseja, saat tehtyä ylijäämistä tavallisia gobboja.

Itse kun aikoinaan ostin 40K:hon 20 sutta 13th Company armeijaan, ostin pussillisen alustoja ja kaksi regimenttiä Wolf Ridereitä. Sain myytyä yhden täyden regimentin tavallisia gobboja pois, joten sudet tulivat ihan kohtuuhintasiksi.