Sivu 1/1

Kislev-Ulthuan

Lähetetty: Pe 29.04.2005 18:14
Kirjoittaja Number 2
Onko kellään kokemusta tämän liittoutuman toimivuudesta? Itse tuossa äsken niitä juttuja selasin ja alkoi mietityttämään, että miksi Armeijalistoissa ei näy kisleviläis-ulthuanilaisliittoutumia, vaan kaikki on vaan High Elves-listoja. Ja näillehän olisi kiva fluffia taikoa, haltiat lyövät hynttyyt yhteen ihmisten kanssa tappaakseen pimeitä haltioita. Tai Kislev pyytää apua Kaaoksen pois ajamiseen. Eli: onko järkevää ottaa kisleviläisiä liittolaisiksi High Elf armeijaan?

Lähetetty: Pe 29.04.2005 19:47
Kirjoittaja Kauppias
Luultavasti koska high elffeillä ei ole käyttöä kislevin joukoille. Goblin hewer vois olla ainoa toimiva jos ne sen sais.

Lähetetty: Pe 29.04.2005 20:03
Kirjoittaja Number 2
Niinpä, sitähän minäkin. Mutta aion kumminkin joskus kokeilla tuota alliannsia, näyttää niin kiintoisalta että.....

Lähetetty: Pe 29.04.2005 20:05
Kirjoittaja Number 2
niin muuten, miksi ihmiset sitten valittaa helffien yli-hintaisista jätkistä, kun kerran halvempaakin lisää on tarjolla? Kisleviläisethän on ihmisiä ja siis halvempia. Ja kisleviläisistä saisi monipuolisuutta peliin.

Lähetetty: La 30.04.2005 20:15
Kirjoittaja Sir_Jacolo
Mitä monipuolisuutta Helffit kaipaavat? Niiltä löytyy melkein kaikkea. Lukuunottamatta ruutia, joka taas ei sovi Helffeille. Ei vaikka miten sen fluffissa selität.

Sir_jaska edit: poistin virheelliset huomioni ja kiitokset korjauksesta

Lähetetty: La 30.04.2005 20:36
Kirjoittaja Mayhemia
Sir_Jacolo kirjoitti:Mitä monipuolisuutta Helffit kaipaavat? Niiltä löytyy melkein kaikkea. Lukuunottamatta ruutia, joka taas ei sovi Helffeille. Ei vaikka miten sen fluffissa selität. Ja minun tietääkseni Dow yksiköt vievät rare paikan ja Helffeillä on tarpeeksi omissa rareissa (kotkat, boltterit ja muuta mukavaa :D).
Kisleviitit eivät ole DoWia.

Kisleviiteille ei ole käyttöä haltia armeijassa, koska kaikki oma hoitaa homman paljon paremmin melkein samalla hinnalla.

Joskus kattelin kisleviittejä ja totesin että ainoa armeija joka niistä jotenkin hyötyy on Dwarffit.