Sivu 1/1

Orccien ja Goblineiden hyvät puolet

Lähetetty: Pe 06.05.2005 20:22
Kirjoittaja Mr. Nihtikoplini
Elikkäs oon aloittelija orcs and goblins armeijassa ja kysympähän vaan niiden hyviä puolia. Vaikka tämä onkin typerä kysymys joidenkin mielestä niin kommentteja tulemaan pienistäkin asioista.

Lähetetty: Pe 06.05.2005 20:26
Kirjoittaja Number 2
Woima, wimma, kestävyys, magia tosi ärtsyä, paljo figuja ja suuri konvertointiisuus, hmmm.. mitäs muuta?

Lähetetty: Pe 06.05.2005 20:42
Kirjoittaja Mr. Nihtikoplini
Onkos niillä mitään hyviä special rulesseja tai muuta semmosta?

Lähetetty: Pe 06.05.2005 20:44
Kirjoittaja Number 2
noh animosity pistää ne tappeleen ja wimmaan, ei se kyllä mikään hyvä juttu oo jos yksikkö rynnäköi kaverin päälle... onneksi se on harvinaista. muita erikois sääntöjä kai ee oo lukuunottamatta tiettyjen yksiköiden vihaa jotain rotua kohtaan.

Lähetetty: Pe 06.05.2005 20:59
Kirjoittaja saimon
http://www.sotavasara.net/keskustelu/vi ... highlight= Sivulla kaksi olen omasta mielestäni aika hyvin noiden hyviä ja huonoja puolia vertaillut. Muut lisätkööt sitten mitä olen tuosta unohtanut.

Ja sitten sen verran vielä lisään, että hanki se Armybook. Sieltä löydät kaikki örkkien erikoissäännöt, joita on loppujen lopuksi aika monta.

Lähetetty: Pe 06.05.2005 21:28
Kirjoittaja handy
AIKA REILUA! URKI SHAMANI MATKI MINUN AIHETTA

Lähetetty: Pe 06.05.2005 21:45
Kirjoittaja Illumina
handy kirjoitti:AIKA REILUA! URKI SHAMANI MATKI MINUN AIHETTA
OT: Voi pyhä sylvi... Ei voi haitata, jos joku uudempi harrastaja postaa aiheen jonkalaisen sinä joskus muinoin olet kirjoittanut.