Sivu 1/1

Wermacht tankkeja

Lähetetty: La 21.05.2005 23:49
Kirjoittaja Markkola
Tulean Panzer Marsch armeijani kalustoa:

Tiger I
Panzer IV

Nyt myös tykistöä!


Kommentti on suvaittavaa.

Re: Wermacht tankkeja

Lähetetty: Su 22.05.2005 00:01
Kirjoittaja Thorin
Pieni Pimeä Mies kirjoitti:Kaksi airfixin 1:76 panssaria.
Niinpä näkyy...
Mikä on homman idea?

Lähetetty: Su 22.05.2005 00:07
Kirjoittaja Markkola
Ihan vain piruuttani tungin ne tänne.

Tosin lähinnä rakentavan kommentin toivossa.

Lähetetty: Su 22.05.2005 10:04
Kirjoittaja figunarkki
Hyvännäköistä jälkeä. Käytitkö kuvioissa transfereita? Noissa nuo telapyörät on vaan vähän hassusti kun ne ovat alhaalta aivan kuraisia, mutta kun ne pyörivät niin eikös niiden pitäisi olla kokonaan kuraisia. Tuosta tulee sellainen museomeinkinki. Tankkia ei ole liikutettu 50 vuoteen.

EDIT: Sen mitä tuolta katselin niin tuo IV variaatio näyttäisi olevan aika sodan jälkivaiheista. Ja sillon kun britti ja jenkkikoneet parveilivat saksan yllä, tankit olivat heavily camouflaged.

Lähetetty: Su 22.05.2005 11:03
Kirjoittaja Markkola
figunarkki kirjoitti:Hyvännäköistä jälkeä. Käytitkö kuvioissa transfereita? Noissa nuo telapyörät on vaan vähän hassusti kun ne ovat alhaalta aivan kuraisia, mutta kun ne pyörivät niin eikös niiden pitäisi olla kokonaan kuraisia. Tuosta tulee sellainen museomeinkinki. Tankkia ei ole liikutettu 50 vuoteen.

EDIT: Sen mitä tuolta katselin niin tuo IV variaatio näyttäisi olevan aika sodan jälkivaiheista. Ja sillon kun britti ja jenkkikoneet parveilivat saksan yllä, tankit olivat heavily camouflaged.
Transfereita hyvinkin. Tuo kuraisuus on totta, mutta mielestäni näin nuo näyttävät tyylikkäämmiltä.


Puskaa tankin päällä ei tällä hetkellä ole, mutta ainahan sen voi lisätä.

Lähetetty: Su 22.05.2005 19:56
Kirjoittaja figunarkki

Lähetetty: Ti 24.05.2005 08:49
Kirjoittaja Markkola
Tykistöä lisätty! Jippii!

Lähetetty: To 21.07.2005 20:51
Kirjoittaja osirvio
Maalasitko muuten ruiskulla vai pensselillä?

Lähetetty: To 21.07.2005 20:56
Kirjoittaja meKa
aika tasapaksuja..vähän kun korostaisit ja varjostaisit niin tulisi hienoa jälkeä