Sivu 1/1

Mihin salkkuun nämä sopisivat parhaiten?

Lähetetty: Ti 31.05.2005 20:44
Kirjoittaja Blackguard
Eli, figusalkku pitäisi hommata, mutta niissäkin on eroja, toisiin Darkelffini ei ymmärtääkseni tahdo mennä.

Jospa nyt joku asiasta tietävä kertoisi mihin nämä figut menisivät parhaiten:

Manticore Highbornilla (Liian korkea Battle Hiveen?)
Pegasus noble

2 Kärryä kaikkine häkkyröineen

10 Krossaria
5 Dark Rideria
20 Keihäswarrua
2 Bolt Throweria
6 Knihtiä.
5-6 Harpeijaa

Tietysti lisätila ei olisi pahitteeksi, jos haluaa jotain muutakin roudata.

Kiitos jo etukäteen!

Moderaatiolle: Tiedän, että tämä on hieman kyseenalainen topic, mutta mielummin kysyy ja saa varmuuden siitä, minkä kokoisen salkun ostaa, kuin ostaa vääränkokoisen.

Lähetetty: Ti 31.05.2005 20:59
Kirjoittaja Thelacan
Uskon, että suurin osa suosittelee Army Transporttia, ja miksei myös Hiveä halvemman hinnan takia. Molempiin on saatavilla erikseen korkeampia foameja, ja aina voi tehdä vaikka 2" & 1" levyistä kupin, juunou. Battlehive ykköseen nuo nyt ainakin näyttäisivät menemään. Kakkonen voipi olla turhankin iso jo noin pienille. Army Transporttiin varmasti menevät, vaikka maksaa yhtä paljon kuin BH 2, josta taasen BH 1 puolet.

http://www.sotavasara.net/keskustelu/vi ... attle+hive

Lähetetty: Ti 31.05.2005 21:11
Kirjoittaja Blackguard
Kaverilla Normaali Hive, eikä mantikore korkeutensa puolesta meinannut sopia edes kolmeen päällettäiseenlevyyn, eli eiköhän se tuo Army Transport ole. Millaiset postikulut ameriikasta tulee ja mikä on se "normaali" malli, jota mm. Makella ja Pikulla tavataan?

Lähetetty: Ti 31.05.2005 21:21
Kirjoittaja Thelacan
Ihan vain perus AT. Tosin turhaa näitä tilaa ameriikan mailta, tulee maksamaan turhankin paljon toimitusajasta puhumattakaan. Fantsuista näitä kyllä taitaa saada (ainakin Helsingin fantsussa on moisia näkynyt).

Edit: Onko sitä pakko laittaa pystyyn? Eikö se menisi kyljelleenkin kun laittaa pehmustetta alle?

Lähetetty: Ti 31.05.2005 21:22
Kirjoittaja jullevi