"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Avatarin miekka

Warhammer 40.000 -pelin säännöt ovat yleensä enemmän tai vähemmän tulkinnanvaraiset. Tällä palstalla keskustellaan eri sääntöjen toteutuksesta, tulkinnoista sekä mahdollisista ongelmatilanteista.
Avatar
shogun
Viestit: 109
Liittynyt: Ti 23.11.2004 20:42

Avatarin miekka

Viesti Kirjoittaja shogun »

Eli mitkä on wailign doomin statsit.ku niitä ei löydy mistään tuolta codexista.
dont drink and drive,be coz u can smoke and fly(tapasi sanoa kerran kunno vanhan mari,rasta,räikeä myssy päässän istuva erittäin tumma neekeri)
Daroc
Viestit: 328
Liittynyt: To 23.05.2002 14:23

Viesti Kirjoittaja Daroc »

Ase ignoraa armour savet. Eli käytännössä se on avatarin kourassa ihan tavallinen lähistelyase.
Avatar
Pariah
Viestit: 1426
Liittynyt: To 13.11.2003 20:25
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Pariah »

Miekka on nimetty lähinnä taustatarinan takia, ilmeisesti hamassa menneisyydessä sillä on ollut omat säännötkin.
Give a warjack coal and you warm him for a day. Give a warjack an axe, and you warm him for his whole life... with coal ripped from the cold dead boilers of his enemies.
binK
Viestit: 91
Liittynyt: Ma 28.02.2005 18:13
Paikkakunta: Vantaa

Viesti Kirjoittaja binK »

Juu, eikös se ollut 1st tai 2nd edikka kun avatar vielä oli kunnollinen ja aseella oli statsit?
Avatar
Grond
Viestit: 3335
Liittynyt: Ke 20.11.2002 12:00
Paikkakunta: 423 km turkkusta

Viesti Kirjoittaja Grond »

binK kirjoitti:Juu, eikös se ollut 1st tai 2nd edikka kun avatar vielä oli kunnollinen ja aseella oli statsit?
On sillä statistiikka vieläkin, jos halutaan niin ajatella. Juuri miekka tuo Avatarille lähitaistelun erikoissäännöt. Eihän kolmimetrinen äijä muuten saa tankinkylkeä hajalle.
Avatar
Varjonkutoja
Viestit: 1065
Liittynyt: La 27.09.2003 22:43
Paikkakunta: Lohja

Viesti Kirjoittaja Varjonkutoja »

ai...onko se vain 3 metrinen...näyttäisi pitemmältä? mutta kumminki asia on näin mitä tässä on jo selitetty
''Quar'valsharess del veldrinn lueth bwael''.
Avatar
dead flesh penalty
Viestit: 1453
Liittynyt: To 11.03.2004 11:46
Paikkakunta: Helsinki/Sonkajärvi, Iisalmen Gallia Cisalpina.

Viesti Kirjoittaja dead flesh penalty »

kolmimetrinen...hehee...onko joku joskus kattonu epicin avataria, ja verrannu sitä sitten jalustalla olevaan exarchi-poppooseen? avatari on KYMMENMETRINEN hirmu.(tosin seisoo suorassa eikä jalat harallaan niinkuin nykyinen 10+ vuotta vanha figu)

..itse asiassa pöydällä lojuu puolivalmis itse skulptattu avatari joka on tehty vastaamaan epicin avatarin kokoa..se on ISO, green stuffia on tähän mennessä mennyt noin 20 tuumaa, ja se tosiaan on vasta puolivälissä, jos siinäkään.

Onkohan tuo muuten muuttumassa mitenkään eldarien siirtyessä nelos edikkaan, kun tuppaa olemaan melkoisen höyhensarjalainen (ehkä lukuunottamatta ''inspiring'':ia) ??
Avatar
archon
Viestit: 601
Liittynyt: Ke 27.11.2002 23:01
Paikkakunta: Espoo

Viesti Kirjoittaja archon »

dead flesh penalty kirjoitti:kolmimetrinen...hehee...onko joku joskus kattonu epicin avataria, ja verrannu sitä sitten jalustalla olevaan exarchi-poppooseen? avatari on KYMMENMETRINEN hirmu.(tosin seisoo suorassa eikä jalat harallaan niinkuin nykyinen 10+ vuotta vanha figu)
Epicin figuja ei voi skaalailla toisiinsa. Muussa tapauksessa myös Daemonette olisi suht. samankokoinen. Ne ovat vain pelimerkkejä jotka abstraktisti pyrkivät esittämään jotain yksikköä.
I don’t know half of you half as well as I should like, and I like less than half of you half as well as you deserve.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Säännöt”