Sivu 1/1

Helffeistä...

Lähetetty: La 18.06.2005 22:53
Kirjoittaja viinikukko
Armeijani:1 pkt shelmejä,pian 2 chariottia,sekä toinen paketti shelmejä...mitäs muuta? (eli vinkkejä pliis)

Lähetetty: La 18.06.2005 23:16
Kirjoittaja Jyrzzä
No totta helvetissä ainakin Swordmastereita ja Archereita,pari maagia ja Commander,Bolt Thrower,Spearmenejäkin voit kyllä ostaa...

Siinä nyt muutamia.mitäs sinulla tulee olemaan muuten vastassa?

Lähetetty: La 18.06.2005 23:21
Kirjoittaja viinikukko
no aika härskejä rotuja nimittäin delffejä,örkkejä sekä kääpiöitä kaikkien rotujen kerääjät on yhtä aloittelijoita kuin minä

Lähetetty: Ti 21.06.2005 20:07
Kirjoittaja Lighthammer
Bolttikset ja kotkat ovat aika hyvä valinta. pari maagia jos haluat saada kaverisi ahdistumaan. Olisi varmaan ihan paikallaan selailla esimerkiksi tämänkin foorumin armeijalistoja läpi ja päättää, minkälaista armeijaa haluaa pelata. Seer council ja all cavalry ovat ihan kivoja kokoonpanoja, jos haluaa voittaa, tosin kaverit eivät välttämättä pidä sinusta tämän jälkeen..

Lähetetty: Ti 21.06.2005 20:38
Kirjoittaja darkelffi
jos tähtäät 2000pts:n peliin niin otat tietenkin boxin archereita,spearmanneja,15 swordmasteria,2kotkaa,2pultteria,
2maagia,ja ELLYRIAN REAVEREITA JOUSILLLA!

Lähetetty: Ti 21.06.2005 20:44
Kirjoittaja Sir_Jacolo
http://www.sotavasara.net/keskustelu/vi ... itsee+apua

Toivottavasti linkki toimii... Siinä on jotain Helffien aloituksesta. Armeijalistoja kannattaa tosiaan lueskella ja sitä kautta valita armeijansa kokoonpano. Herot nyt ainakin tarvitsen, joten ehkäpä maagi tai pari ja commanderin saa konfanttua shelmi boksista. Bolttikset ovat toimivia ja ilmestyvät pian (en ole vielä itse löytänyt) muovisina. Miekkamarsut ovat hienoja ja lyövät kaiken lisäksi lujaa. Ja arsuthan ovat tunnestusti tosimiehen valinta!

Lähetetty: Ti 21.06.2005 21:09
Kirjoittaja Lighthammer
GW:n online store näkyy sanovan muovibolttiksista että "Out Now", elikkäs eiköhän ne ole rantautunut jo tännekin... Uudet herot ja maget kuuluu samaan julkaisuun, ja ainakin niitä sai viime perjantaina Jyväskylän fantsusta.

Lähetetty: Ti 21.06.2005 21:51
Kirjoittaja Pink Knight
Itse ostin jo varastoon tuommoisen kauanpuhutun (?) muovi bolttiksen viime torstaina Järvenpään entisestä sinooperista (ei oo enää sinooperi vaikka myykin sinooperin tuotteita. Nimi ei vaan nyt pompsahtanut mieleen). Tuli käsittämättömän (niinkin pieneen pakettiin) paljon tavaraa bitz boksiin ja sculpti jälki oli livenä paljon hienompaa kuin kuvissa.

Jottei nyt ihan kokonaan OT:n puolelle menisi niin sanottakoon tähän, että tänään pelaamani ensimmäisen pelini perusteella sanoisin, että 'Helmit maksoivat hyvin pisteensä takaisin (tappoivat vastustajan kenraalin... Oliko sattumaa? Ken tietää). Ja kenraalina (ainoa hero) oli commander,joka ei saanut koko pelin aikana muuta aikaan kuin tapettua noin 4 archeria(Jotka tämän ''sankari teon'' nähtyään karkkeliin lähtivät ja juoksivat ulos kentältä). Itse kuitenkin aion commanderia jatkossakin käyttää herona (pienissä peleissä ainakin).

Lähetetty: Ke 22.06.2005 15:39
Kirjoittaja Half-breed
darkelffi kirjoitti:15 swordmasteria, ELLYRIAN REAVEREITA JOUSILLLA!
No ei nyt sentään tuollaista. Ensinnäkin Swordsmannit eivät kestä 15 haltian porukassa edes kylmää tuulta, minimikoko olisi tuossa 18 paikkeilla. Sitten Ellyrian Reavereille ei anneta jousia kun hinta on kyllä niin hullu, näiden pitää pystyä liikkumaan nopeasti ympäri kenttää, jolloin näille ei tule aikaa ampua niitä paria hassua nuolta johonkin. Ennemmin minimiyksikkö muusikolla.

Lähetetty: Ke 22.06.2005 15:48
Kirjoittaja Lassek
Tokihan fast cavalry saa ampua vaikka liikuttuaan täyden matkan, ellen ole ymmärtänyt vallan väärin.

Lähetetty: To 23.06.2005 13:23
Kirjoittaja Half-breed
Ääh, miksi vaivautua, kun niillä on silloin niin kovat miinukset etteivät ne osuisi edes ladonseinään (ainakaan silloin kun minä heitän), joten ne 36 tai 30 pistettä voi käyttää viisamminkin.