Sivu 1/1

skaven poisonwind Globadiers Paniikkina

Lähetetty: To 30.06.2005 15:36
Kirjoittaja Sotalammas
jos minulla on 2-4 kokoinen ryhmä Poison wind heittelijöitä jotka ammutaan kokonaisuudessaan kuoliaaksi niin joutuvatko kaikki ottamaan paniikkia näistä ?

Lähetetty: To 30.06.2005 15:48
Kirjoittaja Archibald
Jos kaikki kuolevat, kukaan ei ota paniikkia. Pitää olla US5+.

Lähetetty: To 30.06.2005 16:18
Kirjoittaja Henri Ketonen
Kyllä joutuvat. Ei siinä mistään US:stä puhuta. US vaikuttaa siihen, kun apinoita juoksee lähistöllä, ja sekin niin, että jos juoksevalla yksiköllä on sama tai pienempi us kuin paniikkikandidaatilla, ei paniikkia tule.

Lähetetty: To 30.06.2005 16:18
Kirjoittaja Guzlob
Archibald kirjoitti:Jos kaikki kuolevat, kukaan ei ota paniikkia. Pitää olla US5+.
Jaha, taas tarvitaan joku siivoamaan Archibaldin bullshit-jälkiä... paniikkitesti tuhotuista kavereista irtoaa, ellei tuhottu yksikkö ole single model with less than 5 wounds in its original profile. 2-4 höyrystettyä poison windiä aiheuttaa normaalit paniikit neljän tuuman säteellä. Onko sääntöjä niin helvetin vaikea katsoa kirjasta ennen kuin käy aukomaan päätään?

EDIT: On se nopee.

Lähetetty: To 30.06.2005 19:54
Kirjoittaja Trekkeri
Nopea lisäkysymys: Kaveri ei usko että tuhoutunut chariot aiheuttaa paniikkia myös, käsittääkseni sitä ei lasketa tuoksi single modelliksi (vaikka omaa yleensä 4 woundia).

Tuhoutuneet sotakoneet ja kyseinen 2 rotan globe yksikköhän aiheuttavat paniikkia, joten miksi chariot olisi poikkeus?

Lähetetty: To 30.06.2005 20:48
Kirjoittaja Guzlob
Imperial Warrior kirjoitti:Tuhoutuneet sotakoneet ja kyseinen 2 rotan globe yksikköhän aiheuttavat paniikkia, joten miksi chariot olisi poikkeus?
Ampumalla tai lähitaistelussa rikottu vaunu ei aiheuta paniikkia, koska se on "single model with less than five wounds on its original profile". BRB, s. 80-81.

Lähetetty: Pe 01.07.2005 15:26
Kirjoittaja Archibald
Sori, oli puhdas veikkaus. En oikeastaan tiedä paniikista mitään. Eikö ollut hauskaa? :D

Lähetetty: Pe 01.07.2005 19:39
Kirjoittaja Omenapoika
lol :(

Lähetetty: Pe 01.07.2005 20:02
Kirjoittaja Lord_Fudginton
Archibald kirjoitti:Sori, oli puhdas veikkaus. En oikeastaan tiedä paniikista mitään. Eikö ollut hauskaa? :D
Guzlobilla vaikuttaa ainakin olla fiilarit ihan kybä plussassa

Lähetetty: Pe 01.07.2005 23:54
Kirjoittaja The Captain
Archibald kirjoitti:Sori, oli puhdas veikkaus. En oikeastaan tiedä paniikista mitään. Eikö ollut hauskaa? :D
Etkö oppinut mitään kertajäähytyksestä? Kyllä meillä on keinomme saada sinut pysymään poissa, jos et opi käyttäytymään foorumin vaatimusten mukaisesti.