Sivu 1/3

Ultramarine superpakkaus £482,- ( Oli: Hullu Pakkaus! )

Lähetetty: Ke 13.07.2005 10:23
Kirjoittaja qwerty
Oletteko huomanneet, että GW:een online storessa on nyt myynnissä ultramariinien superpakkaus joka maksaa 482 puntaa?

Lähetetty: Ke 13.07.2005 10:31
Kirjoittaja Air Defence
Niinpäs onkin. Tuossapa linkki, niin voivat muutkin ihmetellä.

Lyhyesti todettakoon, että pakkaus sisältään ultrien 2. kompanian. Mitäköhän se maksaisi pisteissä? Ei kyllä mahdu ihan normi force organisaatioon, mutta väliäpä hällä.

Lähetetty: Ke 13.07.2005 11:03
Kirjoittaja Warcrafter
Kyllä toi muuten mahtuisi organisaatioon mutta Heavy Supporttia on vaan vähä liikaa

Lähetetty: Ke 13.07.2005 11:09
Kirjoittaja Garoth
Hinta on muuten sitten täsmälleen osiensa summa, että yhtään alennusta tuon läjän ostamisesta ei anneta.

Lähetetty: Ke 13.07.2005 11:34
Kirjoittaja east
iikka kirjoitti:Niinpäs onkin. Tuossapa linkki, niin voivat muutkin ihmetellä.
Eh? Tuota ei varmaan joka ihminen mene ostamaan :D
Pakkauksessa tulee kyllä porukkaa. Mutta en kyllä ymmärrä miksi pakkakuksessa tulee 4 Heavy supporttia..

Lähetetty: Ke 13.07.2005 11:39
Kirjoittaja Air Defence
east kirjoitti:Eh? Tuota ei varmaan joka ihminen mene ostamaan :D
Se on oiva joululahja pikku figuharrastajille. Puoli vuotta vanhemmilta kuitenkin menee, että saavat säästettyä rahat tuohon.
east kirjoitti:Mutta en kyllä ymmärrä miksi pakkakuksessa tulee 4 Heavy supporttia..
On sitten varaa mistä valita siihen puolentoista tonnin matsiin.

Lähetetty: Ke 13.07.2005 11:51
Kirjoittaja Abu
Garoth kirjoitti:Hinta on muuten sitten täsmälleen osiensa summa, että yhtään alennusta tuon läjän ostamisesta ei anneta.
Vakuuttaa. Eli GW kertoo mitä pitää ostaa, ja vieläpä vaivautuu itse valitsemaan ne säästäen ostajan etsimisen vaivalta. Siistii.

-A

Lähetetty: Ke 13.07.2005 12:03
Kirjoittaja Maverick3651
Onko joku vaivautunut laskemaan montako pistettä tostaa saa

Lähetetty: Ke 13.07.2005 12:28
Kirjoittaja tneva82
Hauska pakkaus. Kertaheitolla koko komppania. Tosin jotta olisi täysin komppania organisaation mukainen predatorit pitäis olla huitin kuuseessa(predatorit yms ajoneuvot eivät ole pysyvä osa komppaniaa) ja 4 rhinoa(2 devastatoreille, 2 assault marineille) tilalle.

Eli nimi on vähän harhaanjohtava. Tuo ei ole varsinaisesti mikään yksittäinen taistelukomppania vaan osa siitä panssariosaston tukemana.

Lähetetty: Ke 13.07.2005 13:03
Kirjoittaja Typoko
Onko kukaan laskenut paljonko rahaa säästää jos ostaa setin?

Lähetetty: Ke 13.07.2005 13:06
Kirjoittaja Stenvall
Typoko kirjoitti:Onko kukaan laskenut paljonko rahaa säästää jos ostaa setin?
Garoth kirjoitti:Hinta on muuten sitten täsmälleen osiensa summa, että yhtään alennusta tuon läjän ostamisesta ei anneta.

Lähetetty: Ke 13.07.2005 16:30
Kirjoittaja Samsson
east kirjoitti:Mutta en kyllä ymmärrä miksi pakkakuksessa tulee 4 Heavy supporttia..
5...
2 devaa, 2 predaa, 1 whirla...
5...

Lähetetty: Ke 13.07.2005 16:39
Kirjoittaja Garoth
Ja Land Raider Crusader on sitten mikä? Transport...?

Lähetetty: Ke 13.07.2005 16:57
Kirjoittaja DJ Affena
Toi paketti sopii kyllä korkeintaan veljeksille yhdistetyks synttäri- ja joululahjaks. Kumpikin sais:

- täyden devan
- täyden assault squadin
- 3 täyttä tacticaalia rhinoilla
- dredin
- predatorin
- joko whirlan tai crussan

HQ kyllä jakautuu aika hankalasti.

Hullu ja kallis setti, ei muuta sanottavaa.

Lähetetty: Ke 13.07.2005 19:33
Kirjoittaja figunarkki
Tuollaisenko tilaa niin voipi olla aika massiivinen paketti. Tuolla mainittiin että kaikki tulevat omissa paketeissaan, eivät yhdessä isossa.

Lähetetty: Ke 13.07.2005 21:39
Kirjoittaja Beowulf
Aika nätin kokonen paketti. Odotan vain sitä "They are my space mrines and they shall feel no fear" pakettia, myös "Horus heresy" - keräilypaketti olisi mukava.. Ihan oikeasti olisi tuommosesta edes vähän alennusta antanut, mutta kyseessähän on GW ja kaikkki tietää GW:n hinnoittelun.

Lähetetty: To 14.07.2005 12:07
Kirjoittaja Rectunator
Horus heresy paketti: Kasa kaaos- ja space mariini figuja joita kukaan ei käytä. Keräilyharvinaisuus Emperor ja Horus (Horus on Abaddon uudella päällä) ja tietenkin legendaarinen "Oikeassa paikassa väärään aikaan"- terminaattori, Bob. Ja eihän paketti olisi täydellinen ellei mukana olisi kasa slaaneshin mariineiden sodomisoimia siviilejä. Ja jotta päästään kunnon hurmejuhlan tuntuun heti pakettia avatessa lyödään päälle raaka sian sisäfile. Kaiken kruunaa helvetillinen hypemyrsky ja kymmenen artikkelia kaikissa White Dwarffeissa vuosien ajan. Lopuksi Gav Thorpe nostaa itsensä fabaan ja 40k:hon viidenneksi kaaosjumalaksi: Mahtava manipulaattori!!! Nyt kyllä Tzeenchiä vituttaa.

Lähetetty: La 16.07.2005 16:38
Kirjoittaja pamp-pu
Jos laskin oikein, WYSIWYGin kanssa ei olla niin tarkkoja ja suurin osa poppoosta otetaan ilman kamoja niin koko paketista saa noin 2990 pistettä.

Lähetetty: La 16.07.2005 16:52
Kirjoittaja virus
tossa on sitä jotain.... (suuruutta ja hintavuutta) ainakin ois maalattavaa, melkein kyllästymiseen asti.

OHO!

Lähetetty: Su 17.07.2005 21:08
Kirjoittaja vili
eh... onpa sillä hintaa ja kokoa ja näköä kuka tommosta raaskii mennä ostamaan.