Sivu 1/1

Perverssi kaaoslista 2k

Lähetetty: La 06.08.2005 12:32
Kirjoittaja Valhalla
Täysin "kieli poskessa" yhdestä myynti-ilmoituksesta lähtenyt idea on hyvin lähellä toteutumista :D. Figut ovat luultavasti pian minulla, joten saatan päästä jo seuraavaan lähialueen turnaukseen mukaan tällä viritelmällä :D. Haluan vaan nähdä vastustajan ilmeen, kun isken pöytään 61 faban huonoimpina yksikköinä pidettyjä kaaoswarruja.

Ps: rullat on nössöille

Warrukaaos 2k

Exalted sorcerer of chaos
-Extra level
-Spell familiar
-Power stone
-Power stone
-Power stone
-Mark of chaos undivided
=360

Sorcerer of chaos
-Extra level
-Power familiar
-Mark of chaos undivided
=170

Sorcerer of chaos
-Extra level
-Power stone
-Power stone
-Mark of chaos undivided
=170

Dark emissary
=265

Characters: 965

15 Warriors of chaos
-Shields
-Full command
-Mark of chaos undivided
=255

15 Warriors of chaos
-Shields
-Full command
-Mark of chaos undivided
=255

15 Warriors of chaos
-Shields
-Full command
-Mark of chaos undivided
=255

16 Warriors of chaos
-Shields
-Full command
-Mark of chaos undivided
=270

Core units: 1035

Army totals:

Models: 65
Power dices: 15+5 power stones
Dispel dices: 8


Antaakaapa tulla kommenttia.

Lähetetty: La 06.08.2005 12:38
Kirjoittaja puolisukeltaja
Ööh... YKsitoikkoista? Magiaa ainakin on kivasti, mitäs loreja meinasit sorsille? Exaltedille varmaan toimisi shadow tai fire, shadowsta saisi aika varmasti unseen lurkerin, tai sitten firestä muutama kiva tappotaika. Mutta eipä tästä paljoa sanomista ole, puolet pisteistä charruissa ja puolet warruissa. Noh, omapa on listasi. ;)

Lähetetty: La 06.08.2005 12:46
Kirjoittaja Valhalla
Fireä kaikille muille ( ja sitten rukoillaan niitä fiery blasteja ja confragulationeja), ja dark emissarylle tietysti oma lore.

Hallaedit: Pistin varmuuden vuoksi merkit (undivided) näkyviin.

Lähetetty: Ma 08.08.2005 13:50
Kirjoittaja Blackguard
Onpas tämäkin lista. Vitsinä verrattavissa "Swordmasters on the lineen" Toimivuudessa ei. Täyttä kuraa. Peli on menetetty vuoron 1 jälkeen. Ellet siihen mennessä ole saanut taiottua vastusta täysin kumoon.

Lähetetty: Ma 08.08.2005 20:47
Kirjoittaja Omenapoika
voi ei.

40 miljardia vuotta evoluutiota ja tähän on sitten tultu ;)

Lähetetty: Ti 09.08.2005 18:45
Kirjoittaja Truupperi
Kuinkahan moni on pelannut tälläisellä listalla, kun tulee noi varmalta taholta tietoa tämän huonoudesta...
Jostain pisteen choseniin.

ei

Lähetetty: Pe 12.08.2005 20:35
Kirjoittaja leevizer
ei spessuja tai rarea... ei kyllä lähde minnekään..- mutta plussaa tulee magia puolesta

Ps:rullat ei ole nössöille

Re: ei

Lähetetty: Pe 12.08.2005 20:48
Kirjoittaja Lihamestari
leevizer kirjoitti:ei spessuja tai rarea... ei kyllä lähde minnekään..- mutta plussaa tulee magia puolesta

Ps:rullat ei ole nössöille
Hah, Täys-Core kaaos hakkaa aika lujaa. (Lue; Ritarijyrä)

Lähetetty: Pe 12.08.2005 22:23
Kirjoittaja Lassek
Eikö kannattaisi käyttää Archaon's Horde -listaa. Se antaa 16+ kokoisilla warrukasoille ilmaiset full commandit.

Lähetetty: Pe 12.08.2005 22:27
Kirjoittaja Valhalla
Largo kirjoitti:Eikö kannattaisi käyttää Archaon's Horde -listaa. Se antaa 16+ kokoisilla warrukasoille ilmaiset full commandit.
Hitto vie, onhan tästä sotusta jotain hyötyäkin :D Empä tosiaan tullut tuollaista ajatelluksi. Kiitos.

Edit: onkos jollain ehdotuksia listan koostumuksesta, jos sen tekee arskan lauman pohjalta? Teema pitää ehdottomasti säilyä. :D