Sivu 1/1

Spawning Of Tepok, Dispel Dice, Power Dice???

Lähetetty: Ti 09.08.2005 13:51
Kirjoittaja Ancient Kroxigor
Tässä on nyt 3 asiaa mitä en ymmärrä säännöissä.

Spawning Of Tepok
Mitä se tekee? En ymmärrä sitä lainkaan? Ottaako se taijat pois velholta vai mitä siitä on hyötyä? Ymmärrän kaikki muut Spawningsit paitsi tämän.

Dispel Dice.
Mikä tämä sitten on? Miten sitä käytetään? Luin Rulebookista vaikka kuinka kauan ja en ymmärtänyt sitä lainkaan. Samoin Power Dicella.

Voitteko selittää mitä nämä ovat?

Lähetetty: Ti 09.08.2005 14:10
Kirjoittaja jullevi
Powernopat on ne nopat, joilla vuorossa oleva pelaaja taikoo. Vastapuoli yrittää pysäyttää taiat omilla dispelnopillaan. Jokainen Blessed spawning of Tepok antaa käyttöösi yhden ylimääräisen dispelnopan, eli käytännössä parantaa taikapuolustasi.

Se mistä power -ja dispelnoppia normaalisti saa ja miten niitä käytetään, pitäisi selvitä rulebookista ja on niitä muistaakseni muutamaan kertaan setvitty täälläkin. Älä yritä lukea koko taikaosiota kerralla - ota ensiksi huolella selvää mistä, milloin ja miten paljon power -ja dispelnoppia saa (etsi termien power dice pool ja dispel dice pool merkitys, niin ymmärtänet mitä tepok tekee), ja vasta sen jälkeen ota selvää miten näitä käytetään.

Lähetetty: Ti 09.08.2005 16:25
Kirjoittaja Ancient Kroxigor
Selvä. Kiitos vastauksesta. :)