Sivu 1/1
viimeinen villitykseni : strigoi.. "2kiloa päivässä&quo
Lähetetty: To 11.08.2005 16:45
Kirjoittaja darkelffi
eli ykkösarmeijjani ovat tietenkin delffit.. mutta kuka muistaa minkä armeijoiden listoja olen tänne latonut..
asiaan::::)
characters:733pts
Andrus Strigoi(V. lord)
3-level, bat form, infinite hatred, iron sinews
=425pts
Darkas Tihleon(necromanser)
2-level, power familiar, nightmare
=158pts
Luna Sunger
2-level, 2xDispell scroll
=150pts
core:648pts
Old militia(20xSkeletons)
full command
=225pts
Old militia(20xSkeletons)
full command
=225pts
Court of Andrus(6xGhouls)
=48pts
Hunting pack1(5xDire wolves)
=50pts
Hunting pack2(5xDire wolves)
=50pts
special:439pts
"old ones"(4xfell bats)
=80pts
Knights of Darkas Tihleon(6xBlack knights)
full command, bardings, banner of T B.
=229pts
Spirits of old school(2xSpirit hosts)
=130pts
rare:180pts
Lunas first choise(banshee)
=90pts
Last choise of Luna Sunger(banshee)
=90pts
Total:2000pts
power:10
dispell dice:7+2scrolls
OT./ps:pelaako kukaan conqueroa

Lähetetty: To 11.08.2005 17:52
Kirjoittaja Rejector
Hämmentävää, melkein identtinen oman viimeaikaisen tuumailuni kanssa. Varmasti toimiva lista
Summon Ghouls olisi ehkä kova sana, mutta Lordi on aika kone tuollaisena virityksenä. Nihdit eivät kokemukseni mukaan oikein suoriudu noin pienessä yksikössä, itse suosin 10-12.
Lähetetty: To 11.08.2005 18:16
Kirjoittaja Hypnotoad
Onhan tuo strigoi lordi aika kovis mättäjä, mutta mieluummin se kannattaisi vaihtaa counttiin jolloin saisit sen kolmannenkin necromancerin. Mutta otatpa lordin tai countin, niin itse pidän regeneraatiota lähes pakollisena kenraalille. Varsinkin jos se lentää. Itse käytän strigoillani joko lentoa ja regenerointia, tai regenerointia, iron sinewssejä ja summon ghoulsia. Hyvin on toiminut, täysi woundista strigoita ei saa millään tapettua ja viimeisiäänkin vetelevä vamppyyri kuolee parhaimmiillan 50%:n todennäköisyydellä.
Myös light armoureiden jättämistä skeletoneilta kannattaa harkita, sillä irtoaisi 80 lisäpistettä armeijaasi.
Lähetetty: To 11.08.2005 20:25
Kirjoittaja darkelffi
Onhan tuo strigoi lordi aika kovis mättäjä, mutta mieluummin se kannattaisi vaihtaa counttiin jolloin saisit sen kolmannenkin necromancerin. Mutta otatpa lordin tai countin, niin itse pidän regeneraatiota lähes pakollisena kenraalille.
jos vaihdan counttiin niin tilalle tulee thralli..(en okle vaihtamassa)
regneraatio ois kyl kova sana mutta silloin joutuisin luopumaan siivistä..
--
Lähetetty: Pe 12.08.2005 13:04
Kirjoittaja DJ-nahka
muuten mukava, mutta skeletonit voisi korvata zombeilla jotta tulisi muutama wound lisää, outnumberointi on siten hyvin mahdollista:)ja lordi hoitaa muun kuin möllötyksen regeneraatio sille ja siivet pois.
Re: --
Lähetetty: Pe 12.08.2005 18:10
Kirjoittaja Mayhemia
DJ-nahka kirjoitti:muuten mukava, mutta skeletonit voisi korvata zombeilla jotta tulisi muutama wound lisää, outnumberointi on siten hyvin mahdollista:)ja lordi hoitaa muun kuin möllötyksen regeneraatio sille ja siivet pois.
Bah, skeletoneiden AS4 closiksessa on parempi kuin lisää resoa vastustajalle.
Siivet ovat loistava kapistus. Tosin pelaisin tämmöistä listaa yhdistelmällä lv.2 siipi countti, 2 siipi thrallia ja lv.2 necromancer
Lähetetty: Pe 12.08.2005 19:45
Kirjoittaja Bretonnian ritari
joo lista ihan ok, paitsi että black knightit isompaan yksikköön, loordille kannattaisi ottaa summon ghouls, ottaisin bat formin pois summon ghoulsin tilalta, mutta muuten hyvä lista
juuttoa
Lähetetty: Pe 12.08.2005 20:36
Kirjoittaja leevizer
vähän juustoa
Lähetetty: La 13.08.2005 09:16
Kirjoittaja darkelffi
vähän juustoa
kyllä..
etenkin vampire lord: hiihtää 20" klosikseen, lämää 6ws8:n rerollattavaa hittiä 6strenalla..

aika kova sana..
Lähetetty: La 13.08.2005 13:48
Kirjoittaja Tohtori-SyFilis
darkelffi kirjoitti:vähän juustoa
kyllä..
etenkin vampire lord: hiihtää 20" klosikseen, lämää 6ws8:n rerollattavaa hittiä 6strenalla..

aika kova sana..
Ja ottaa turpaan täysränkkiseltä unitilta jos siinä on lippu ja muusikko.
Juustoa, tokitoki.
Lähetetty: La 13.08.2005 13:59
Kirjoittaja darkelffi
mix veisin ton täys ränkkiseen yksikköön..???
jonkin pienen yksikö flänkkiin..(olenhan delfeilijä..)
