Sivu 1/1
Liittoutuminen ja "varastaminen"
Lähetetty: Ti 23.08.2005 17:26
Kirjoittaja The Rookie
Eli voiko Dark eldarit liittoutuu kenenkään kanssa ja voiko ajatella sillä tavalla et ottaa vaikka rhinon ja konffaa sen dark eldari maiseks niin että voiko sitä käyttää taistelussa?
Lähetetty: Ti 23.08.2005 18:35
Kirjoittaja Thorin
Ainoastaan örkkien lootat voivat "varastaa" muiden rotujen (SM, IG) teknologiaa. Ja niistäkin vain osaa voidaan käyttää taistelussa.
Omasta mielestäni vastapelaaja saisi käyttää joitakin ajoneuvoja pelissä, mutta tämäkin pitäisi olla molempien osapuolien hyväksymä lisäys.
Paremmin sääntöjä tunteva voi korjata.
Re: Liittoutuminen ja "varastaminen"
Lähetetty: Ti 23.08.2005 18:36
Kirjoittaja Lihamestari
The Rookie kirjoitti:Eli voiko Dark eldarit liittoutuu kenenkään kanssa ja voiko ajatella sillä tavalla et ottaa vaikka rhinon ja konffaa sen dark eldari maiseks niin että voiko sitä käyttää taistelussa?
Jos kirjassa ei lue, että saavat liittoutua niin eivät. Eivät myöskään saa käyttää Mariinien ajoneuvoja, vaikka kuinka olisi Deldarimainen.
Lähetetty: Ti 23.08.2005 20:19
Kirjoittaja Zob
Tosin, jos löydät vaikka rhinon isket siihen vaikka Deldar Taloksen aseet, konvaat sopivammaksi ja selvität vastustajalle, että kyseinen Rhino on "count as" säännön nojalla Talos jonka kaukana omasta teknologiasta oleva Deldar ryhmä on rakentanut rhinon pohjalle

. Toivottavasti ymmärsit :S
Lähetetty: Ma 12.09.2005 16:09
Kirjoittaja Virtanen..
Mutta eivätkös DElffit ole piraatteja? Minun mielestäni olisi jotenkin loogista että DElffit saisivat käyttää edes imperialistien teknologiaa.
Lähetetty: Ma 12.09.2005 16:22
Kirjoittaja Puistokemisti
Hullu_Proffa kirjoitti:Mutta eivätkös DElffit ole piraatteja? Minun mielestäni olisi jotenkin loogista että DElffit saisivat käyttää edes imperialistien teknologiaa.
Logiikkaa ja GWn sääntöjä ei kannata erehtyä sotkemaan yhteen, siitäei tule kuin itkua ja hampaidenkiristystä.
Lähetetty: Ma 12.09.2005 18:02
Kirjoittaja daider
Hullu_Proffa kirjoitti: Minun mielestäni olisi jotenkin loogista että DElffit saisivat käyttää edes imperialistien teknologiaa.
Sinusta on siis loogista että Universumin yksi vanhimmista ja edistyneimmistä roduista alentuisi käyttämään karvaisten apinoiden kömpelöä teknologiaa sen sijaan että hyödyntäisivät omaa vuosituhanten aikana huippuunsa hiottua teknologiaansa.
Lähetetty: Ti 13.09.2005 14:41
Kirjoittaja Z7-852
Hullu_Proffa kirjoitti:Mutta eivätkös DElffit ole piraatteja?
eivät
D<B>eldarit</b> ovat slave-runnereita. Ne eivät käytä muiden rotujen teknologiaa mutta käyttävät kyllä näitä orjina.