Sivu 1/1

Isot, pahat Ogret 2000pst

Lähetetty: La 10.09.2005 23:12
Kirjoittaja Janson
Ihastuneena näihin uusiin rhinox ridereihin (ilmeisesti ovat virallisiakin?) päätin sen kunniaksi panna vähän ogrelistaa kommentoitavaksi.

----HEROES----

Olaf Laardivuori
Bruiser [164]
-Ogre Club Great Weapon, Heavy armour
-Wyrdstone Necklare

Harald Massahirmu
Butcher [180]
-Hand weapon
-2 Dispel Scroll

Läski-Egir
Butcher [180]
-Hand weapon
-2 Dispel Scroll

----CORE----

4 Ogre Bull [186]
-Ogre Club, Additional hand weapon
-Standard, Bellower

3 Irongut [174]
-Hand weapon, Great Weapon, Heavy Armour
-Standard, Bellower

3 Irongut [174]
-Hand weapon, Great Weapon, Heavy Armour
-Standard, Bellower

3 Irongut [174]
-Hand weapon, Great Weapon, Heavy Armour
-Standard, Bellower

24 Gnoblar Banditos of Amigo Kingdoms (Fighter) [48]
-Hand Weapon, Sharpstuff

8 Gnoblar Trapper [48]
-Hand weapon, Sharpstuff

----SPECIAL----

3 Yhetee [195]
-Ice weapons

Gnoblar Scraplauncher [165]

----RARE----

2 Stegadon rider (Count as Bull Rhinox Rider) [310]
-Ogre Club, Ironfist, light armour
-2 Bull Rhinox
-Count as special choise också



YHT. 1998

Cast: 6

Dispel:4

Charrut menee kukin omaan rautamasu-porukkaansa.

EDIT: Olin laskenut pisteet järkyttävän väärin, nyt pitäisi olla oikein.

Lähetetty: Su 11.09.2005 11:14
Kirjoittaja Omenapoika
En ole ogreilla kummemmin pelannut, mutta mielestäni kolmen poppoot eivät ole optimaalisin valinta iron guteille. Tai oikeastaan, saat paljon linjaa ja kaikki saavat iskeä... En minä tiedä :D

Lähetetty: Su 11.09.2005 11:26
Kirjoittaja Aco
Ironguteissa onkin ilmeisesti nuo butcherit, ellen väärin ymmärrä. Ihan päetvältä näyttää, tosin armeijasta puuttuu se Rautanyrkki, jolla otetaan moraalista etuasemaa. Eihän se välttämätön ole, mutta saa vastustajan varomaan sitä, jolloin hänen pelinsä sotkeutuu pahasti. Mutta eipä tässä mitään vikaakaan ole, tavallista parempi OK armeija.

Lähetetty: Ti 13.09.2005 20:42
Kirjoittaja kippe-gerbiili
Onhan tossa iso nippu jätki jotka lyö hemmetin kovaa. En tiedä ketä vastaan oot pelaamassa, mutta ampuvat yksiköt on ainut riesa mikä ittellä tulee mieleen. Kun yks tippuu niin siittä saattaa ruveta lumipallo pyöriin rinnettä alas kohtalaisen kasvanevissa määrin.
Itte suosin isompia Bulliais/Gutlari yksiköitä... Tai yks mahdollisuus on tintata remmiin yks kineater. Rupee härskeinki ogre miettiin mitä ilta nuotiolla paistetaan. :)