Sivu 1/1
Hyvää ja pahaa. Suuresti muokattu
Lähetetty: Ti 11.10.2005 20:02
Kirjoittaja Eetu5
Hyvät: "Viiden armeijan taistelu."
elf captain, armour, - 70pts
10 elf, bow, armour, spear - 110pts
dwarf captain (Thorin) - 65pts
8 Khazád guardia (näistä nimetään sitten muita matkan kääpiöitä)
- 88pts
10 Warriors of rohan, spears, shields (esgharotilaiset) - 80pts
1 Warrior of rohan, spear - 7pts
Great eagle - 90pts
yht. 510pts
Isengard
Sharku, shield - 60pts.
Uruk-hai captain, heavy armour, shield - 60pts
13 Uruk-hai warriors, shield - 130pts
5 warg riders, shields, throwing spears - 75pts
11 Uruk-hai warriors, pikes - 110pts
5 Uruk-hai warriors, crossbows - 55pts
490pts.
Lähetetty: Ti 11.10.2005 20:22
Kirjoittaja Klonkku
Pistä figumäärä ja maittimäärä näkyviin niin ei tarvi ite laskee.

Ja Viiden armeijan taistelussa ei ollut High elffejä... ja jos se kerran on Viiden armeijan taistelu, niin vois pistää vähän Rohaneita Esgarothilaisiksi. Muuten ihan ok. Eagle maksaa kyllä aikas paljon mutta tukee teemaa joten pidä se. Hyviksiä on muuten liian vähän.
Ja pahikset. Tasoita miekka- ja pikeurukkien lukumäärät, jotta kilpiheepot saavat tukijoita. Ja Berserkit ois hyviä, mut ne ei nyt mahdu tohon ja Wargit korvaa ne. Ja Crossbowit, hyvä valinta.

Lähetetty: Ti 11.10.2005 22:05
Kirjoittaja makkarafolio
Onhan tuo viidenarmeijantaistelulista alku, mutta paaaljon on vielä muotoiltavaa. Olisi tärkeää, että kääpiöistä olisi edustettuna muitakin kuin khazad guardeja. Helffit voisi muuttaa helffeiksi. Esgarothilaisetkin voisivat näkyä ja samoin taistelun tärkeimmät sankarit.
Lähetetty: Ke 12.10.2005 12:19
Kirjoittaja The Captain
klonkku kirjoitti:Pistä figumäärä ja maittimäärä näkyviin niin ei tarvi ite laskee.;) Ja Viiden armeijan taistelussa ei ollut High elffejä... ja jos se kerran on Viiden armeijan taistelu, niin vois pistää vähän Rohaneita Esgarothilaisiksi. Muuten ihan ok. Eagle maksaa kyllä aikas paljon mutta tukee teemaa joten pidä se. Hyviksiä on muuten liian vähän.
Kääpiökapteeni Thoriniksi ja pari Khazad guardia Filiksi ja Kiliksi.
Bilbo mukaan!
Yksi kotka on ihan jees.
Haltiat joko panssareitta tai kevyin panssarein - nehän tulivat Synkmetsästä. Näistä keräisin sen pakollisen kolmanneksen jousia.
Esgarothin miehiksi rohanilaisia kilvin - ja taas saadaan teeman mukainen rohanilainen kilpimuuri wood elf -jousimiehille!
Lähetetty: Ke 12.10.2005 14:39
Kirjoittaja Eetu5
Kiitos Kapteeni ja muutkin erinomaisista kommenteista.
Paha vaan tuon bilbon kanssa, kun sitä ei taideta myydä erikseen.