Sivu 1/1

Assassin Sculpti [wip]

Lähetetty: To 10.11.2005 20:02
Kirjoittaja fitzy
Joku saattaa muistaa muutama viikkoa sitten tänne postaamani assan...
No joka tapauksessa tässä on seuraava luomukseni jota pidän huomattavasti parempana.
Toinenkin käsi oli jo valmiina mutta sille tapahtui jotain mystistä ja luultavasti teen täysin uuden.
Veljeni reilusti kommentoi sanomalla "kaverin vaatteet on resaiset, nenä murtunu ja naamas kolmannen asteen palovammoja" mutta kertokaa te ihmeessä oma mielipiteenne
:)

Niin ja nenä ei ole tuollainen in real vaan kuva vääristää. Asia korjaantuu maalatussa fugussa tai tulevissa kuvissa valmiista sculptista mikäli sellaista toivotaan.

http://img.photobucket.com/albums/v492/ ... sta133.jpg

Kommentteja siis.
Kiitos.

Lähetetty: To 10.11.2005 20:06
Kirjoittaja gawd
kyllähän tuo nenä aika iso on, ja hiukset näyttää vähän ehkä semmoselta pipolta ja mikä kumma toi tossa beissin reunassa on?

muuten ihan mukavan näköinen...

Lähetetty: To 10.11.2005 21:46
Kirjoittaja skarsnak
Useimamt skulptaajat sanovat, että keskimäärin ekat 50 figua näyttää ihan kräpiltä, mutta sitten alkaa jo syntyä jälkeä. Sen verran siis tarvii treenausta. Tämä toki vaihtelee monestakin asiasta riippuen. Eli uskoa vaan omaan tekemiseen, harjoittelua ja omien töiden kriittistä tarkastelua. Kehitys näkyy jo, mutta vielä on matkaa.

Lähetetty: Pe 11.11.2005 08:25
Kirjoittaja Relic
Hyvältä näyttää :)

Lähetetty: Pe 11.11.2005 08:28
Kirjoittaja fitzy
Skarsnak kirjoitti:Useimamt skulptaajat sanovat, että keskimäärin ekat 50 figua näyttää ihan kräpiltä, mutta sitten alkaa jo syntyä jälkeä. Sen verran siis tarvii treenausta. Tämä toki vaihtelee monestakin asiasta riippuen. Eli uskoa vaan omaan tekemiseen, harjoittelua ja omien töiden kriittistä tarkastelua. Kehitys näkyy jo, mutta vielä on matkaa.
Täysin samaa mieltä. Kaikilla osaalueilla on vielä paljon säätämistä.