Sivu 1/1
Ohjeet mariinien kyykistämiseen
Lähetetty: Su 22.12.2002 12:58
Kirjoittaja Yuri
B&C foorumilla kyselin itse samanlaisen kysymyksen ja sain vastaukseksi tämän saitin:
Codex Unforgiven
Toi tapa on todella hyvä. Kokeilin sitä jo yhteen jalkapariin ja hyvin toimii.

Tolla tyylillä voi sitten tehdä melkein minkälaisen asennon tahansa ja toimii myös käsiinkin. Eli eikun mutiloimaan mariineja.

Lähetetty: Su 22.12.2002 13:39
Kirjoittaja Henri Ketonen
Nääh. Liian monimutkaista.
Lähetetty: Su 22.12.2002 13:53
Kirjoittaja Murhe
Hyvin mielenkiintoista, hyvin mielenkiintoista.
Yritän tässä miettiä voisinko tuota jotenkin hyödyntää fantasybattlen puolelle millään tavalla. Mutta mielenkiintoista jokatapauksessa.
Lähetetty: Su 22.12.2002 13:59
Kirjoittaja Matti N
Mitään en oo marineilleni koskaan niin kovasti halunnut kun Lascannon marinee polvillaan, siis toisella polvellaan. Vähän liian vaikeeks tuo menee, vois tosin kyl koittaa, noita jalkoja kun taitaa olla pari ylimäärästäkin.
Lähetetty: Su 22.12.2002 14:30
Kirjoittaja Skaven Lord
Aivan mahtava juttu

kiitokset sinulle
Lähetetty: Su 22.12.2002 17:06
Kirjoittaja Yuri
Murhe kirjoitti:Hyvin mielenkiintoista, hyvin mielenkiintoista.
Yritän tässä miettiä voisinko tuota jotenkin hyödyntää fantasybattlen puolelle millään tavalla. Mutta mielenkiintoista jokatapauksessa.
Taitaa olla se vaatimus että örmyllä on tarpeeksi paksut raajat, että niiden läpi voisi porailla. Muuten kyllä luulen että se toimii aivan mainiosti. Hevosien asentoja saisi ehkä kiinnostavammiksi laittamalla jalkoja vähän eri asentoihin.
Tosiaan, jos GS ei ole tuttu työväline teille, niin voi tosiaan olla että tuo on vähän liian monimutkaista. Mutta eihän sen kannata antaa estää itseään!Eikun harjoittelemaan.
Lehtisaha on muuten melkein ehdoton työväline kaikkeen muovisen konvertointiin, huomasin tossa kun kokeilin. Että hankkikaa kaikki semmonen.

Lähetetty: Ke 25.12.2002 16:04
Kirjoittaja TCO_99
DREMEL on asiaa!
Lähetetty: Ke 25.12.2002 23:24
Kirjoittaja s2pid
tuolla oli muuten muitakin hyviä vinkkejä, suosittelen, että katsotte. Vaikutti tosiaan porauksineen kaikkineen aika hankalalta, mutta voisin tuota yrittää vähän yksinkertaistettuna, eli jättämällä rautalangan kokonaan pois ja kiinnittämällä modelling puttyllä saman tien.. vaikuttaa sekin aika toimimattomalta väsäykseltä, mutta kerran sitäkin kokeiltava. Ja oli muuten hyvä sivu, kiitokset.
Lähetetty: Ke 25.12.2002 23:27
Kirjoittaja Mysterous
Itseasiassa poraaminen on helppoa jos on oikeat työkalut. Sain joululahjaksi pienoisporan ja Bloodthisterin. Jouduin laittamaan boodthisterille niitä tikkuja jotta se pysyisi paremmin kasassa. Arvaas mitä vaikka pelkäsinkin että pora menee hallinnasta niin itseasiassa poraus onnistui erinomaisesti (etc etc.) (tyhmältä kuulostava viesti :?: )
Lähetetty: To 26.12.2002 12:16
Kirjoittaja Yuri
Juu, ei se poraaminen ole mitenkään vaikeaa. Hankkikaa ihmiset ihmeessä se GW:n pin vice. Konvertoinnin ehdoton apuväline. Itse asiassa se on vaikeaa ilman sitä kuparilankaa (itse käytin paperiliitintä), koska juuri se lanka antaa jaloille sen asennon.
Ja taas uudestaan: Lehtisaha! Sillä on ilo leikata muovisia osia, hankkikaa.
s2pid kirjoitti:tuolla oli muuten muitakin hyviä vinkkejä, suosittelen, että katsotte. Vaikutti tosiaan porauksineen kaikkineen aika hankalalta, mutta voisin tuota yrittää vähän yksinkertaistettuna, eli jättämällä rautalangan kokonaan pois ja kiinnittämällä modelling puttyllä saman tien.. vaikuttaa sekin aika toimimattomalta väsäykseltä, mutta kerran sitäkin kokeiltava. Ja oli muuten hyvä sivu, kiitokset.
Jaa-a, tokkopa se toimii ilman rautalankaa, mutta kokeile ihmeessä. Ja jos ei toimi niin voit kokeilla langan kanssa. Mutta mitkäs työvälineet sinulla on? Kai on pora ja lehtisaha? Ilman niitä on aika vaikeaa ryhtyä yritykseen.