Sivu 1/1

Black Templareiden aloittaminen

Lähetetty: Ma 05.12.2005 20:31
Kirjoittaja JmM
Olen tavallisia Space Marineita keräillyt, ja ajattelin aloittaa Black Templareiden keräämisen.

Elikkä onko tavallisista Space Marineista (perus Tactical Squad boxi) hyötyä Black Templareille? Tai siis voiko niitä käyttää Black Templar armeijassa?

Toinen kysymys: Mitä kannattaisi aluksi ostaa, jos budjetti on noin 50€? (siis kertaoston budjetti, ei koko armeijan :))

Lähetetty: Ma 05.12.2005 20:49
Kirjoittaja Oberon
Kannattaa aloittaa codexilla ja jollakin templareihin liittyvällä figulla/boksilla. Pystyt käyttämään ainakin osaa figuistasi kyllä. Scoutit=niitä huonompia black templareita crusader-squadeissa, space marinet=niitä parempia :) Tosin jos sulla on vain bolttereilla varustettuja niin käytännössä saat vain tulitukisquadeja(crusader-squadiin voi laittaa missä suhteessa vaan ccw+bolt pistol ja bolter comboja). Itellä suunnilleen sama tilanne käsillä tässä, ja ainakin mulle tulee kyllä käyttöön tuo black templar upgrade pack tjsp(julkaisu täälläpäin ~17.1, sisältää 4 bt spruea ja 1 bt vehicle spruen).

EDIT: niin ja sen codexin lisäksi 1. figu kannattaa olla emperor's champion ;)