Sivu 1/1
Sääntökirja (hardback)
Lähetetty: To 08.12.2005 14:29
Kirjoittaja Oikolukuhirvi
Sisältääkö
tämä kirja kaikki ilmestyneet sääntökirjat Scouring of the Shire mukaanluettuna?
Lähetetty: To 08.12.2005 14:32
Kirjoittaja Oberon
Kyllä.
Kaikki paitsi FOTR-skenaariokirjan Gildor Inglorion-haltian ja dunedainit, sekä Scouringin nimellisen örkkikapteenin ja army of the deadin ROTK-sääntökirjasta(netistä löytyy ihan laillisesti9. Noista käytännössä Gildor ja kuolleiden perusjampat ovat ainoita vakavasti otettavia hahmoja, muut on roskaa.
Lähetetty: Pe 09.12.2005 10:25
Kirjoittaja Gondorin Marko
Sisältää siis stattien osalta nuo sääntökirjat. Fluffitekstiä sun muuta kyllä puuttuu, mutta kaikki pelaamisen kannalta olennainen on mukana.
Lähetetty: Pe 09.12.2005 10:31
Kirjoittaja Oikolukuhirvi
Kuka jotain fluffia nyt tarvii? Powergaming for the win!!
*katsoo omia dwarf -ja goblin-listojaan*
Perkele.
Lähetetty: Pe 09.12.2005 11:08
Kirjoittaja Clavos
Ja jos aikoo muutakin harrastaa kuin turnauspelaamista niin se iso sääntökirja ei sisällä aiempien sääntökirjojen/lisäosien skenaarioita.
S.
Lähetetty: Pe 09.12.2005 14:15
Kirjoittaja Oberon
Mutta toisaalta sisältää juurine _turnaus_pelaajalle elintärkeät skenaariot joita Tesjokea ja Espoota lukuunottamatta turnauksissa pelataan. Kyllä se kovakantinen on hyvä ostos, kuka kaipaa enää uutta saattuetta tai jotain goblineita?

Varsinkin kun kirjassa(MoM) on about puolet stateista, ja pari armeijaa puuttuu kokonaan :/
Lähetetty: La 17.12.2005 20:18
Kirjoittaja vanhus
nii, tuli vaan mieleen eli tuo "hardpack sisältää kaikkien figujen statsit paitsi nuo mitkä oberon jo mainitsi...?
Lähetetty: La 17.12.2005 20:23
Kirjoittaja Oberon
Tervetuloa Sotavasaraan!

Juurikin noin niinkuin jo sanoin(?)
