Sivu 1/1

Confrontation aloittelu

Lähetetty: Su 08.01.2006 11:46
Kirjoittaja zombie89
Elikkäs olen hieman noita vanhempia keskusteluja selaillut ja kiinnostus heräsi peliä kohtaan.

Elikkäs alkuun kannattaa ostaa se 50e boksi, jota on mainostettu hyväksi.

Mutta eniten kiinnostaisi kuinka paljon figuja tarvitaan perus Confrontation armeijaan, sillä mielenkiinto heräsi juuri tämän takia ;)

Ja tiedot armeijoista olisivat mukavia myös :)

( ja löytyykö porista lainkaan tämän pelin pelaajia ? )

Lähetetty: Su 08.01.2006 12:58
Kirjoittaja Lighthammer
Periaate on, että jokaista 100 AP:tä kohti saat ottaa maks. 5 figuuria, ja kun pelit ovat yleensä enintään 400 AP, niin 20 figua on katto jo sääntöjen puolesta, summonit mukaanlukien. Yleensä figuja on kuitenkin, armeijasta riippuen, huomattavasti vähemmän. Jonkinlaista kuvaa hinnoista ja statseista saat Voidgamersista.

Armeijoista saat tietoa tällä hetkellä ehkä parhaiten (suomeksi) osoitteesta http://www.konfrontaatio.net jos et suoraan täältä niin ainakin linkkejä löytyy hyvä määrä.

Lähetetty: Su 08.01.2006 16:05
Kirjoittaja Ihmiskilpi
Tämän ketjun viimeisestä viestistä löytyy melko kattava informaatiopaketti aloittelijalle, joskin Nostra on artikkelin kirjoittanut 2. painoksen aikoihin, mutta hyvinhän nuo ennakoinnit 3. painoksen kirjasta ovat paikkaansa pitäneet. Täältä Sotavasarastakin tuo kyseinen teksti löytyy, mutta etusivun ollessa remontissa siihen ei pääse käsiksi.