Sivu 1/1
Kiinnostaako sinua järjestää turnaus pk-seudulla?
Lähetetty: Ma 30.12.2002 11:05
Kirjoittaja Atte Roine
Oletko aina valittanut, että Chaosboyzzit eivät osaa järjestää turnauksia? Tuliko pikkujouluissa uhottua, että osaat tehdä sen itse paremmin? Onko asenne kunnossa, muttet jaksa veistää maastoja 30 pöydälle?
Jos sinua ja peliporukkaasi kiinnostaa aktivoitua Chaosboyz on valmiina auttamaan turnauksen järjestelyissä. Lainaamme tarvittaessa maastoa, sääntöpohjia, tietokone-romppeita ja kahvinkeitintä.
Meille suurin haaste järjestelyissä on saada järkevän kokoiset tilat pöydillä varustettuna. Toiseksi suurin saada Tube ajoissa paikalle.
Kiinnostuneita pyydetään ottamaan yhteyttä allekirjoittaneeseen:
[email protected]
tai +358-40-7060 322
Lähetetty: Ma 05.05.2003 12:01
Kirjoittaja Atte Roine
Tavarat ovat siis Helsingissä Kalliossa ja niitä saa tarvittaessa esim. Järvenpäähän.
Ne pitää tosin hakea ja palauttaa Kallioon, joten esim. Pohjois-Karjalasta tulee aika paljon ajokilometrejä.
Korpisoturit lainasivat niitä viime viikonloppuna ja ihan hyvin tuo taisi sujua.
Lähetetty: To 16.10.2003 13:38
Kirjoittaja Linendail
Atte Roine kirjoitti:
Korpisoturit lainasivat niitä viime viikonloppuna ja ihan hyvin tuo taisi sujua.
Kyllä. Tuo viime kevään turnaus oli varsi miellyttävä. Toivottavasti sama toistuu tänäkin viikonloppuna, sillä Korpisoturit järjestävät jo toista turnaustaan näillä Chaosboyz Crewin pöydillä. 17.-19.10. Turnaus on täynnä, mutta tulkaa toki paikalle ihailemaan pöytiä ja maastoja (ja ehkä hiukan pelejäkin katsomaan).
Lähetetty: Ti 21.10.2003 18:24
Kirjoittaja Chade
Kuten sanottu, haluatko järjestää turnauksen? Se onnistuu helposti seuraamalla samaa polkua kuin minä järjestäessäni pöytiä Korpiturnauksiin Järvenpäähän.
Ensimmäiseksi kannattaa varmistaa paikka ja valita tarvittava määrä levyjä sen mukaan montako pelaajaa on tulossa ja paljonko on tilaa. Levyjen pituus menee suunnilleen niin hyvin, että kolmelle peräkkäiselle levylle saa viisi täysikokoista ( 60'' x 48'' ) peliä tai neljä peliä ja hyvin paljon tilaa kamoille.
Sitten vain yhteyttä Chaosboyzeihin esimerkiksi sähköpostilla (
[email protected] on toiminut ainakin minulla ) ja ilmoitetaan asiasta. Aika, paikka ja tarvittava määrä. Sitten vain sovitte ajan jolloin haette tavarat (lienee myös mahdollista saada kuljetus, en tosin vannomaan mene) ja annatte lahjuksia CB:n määräämän erittäin kohtuullisen määrän.
Ja voila! Sinulla on turnaus. Tai ainakin lähes kaikki siihen tarvittava. Aluspöydät, joille levyt kasataan kannattaa myös hoitaa ennen yhdeyden ottoa.
Näin on Korpisoturit järjestänyt jo kaksi kiiteltyä turnausta. Järjestä sinäkin! ( Ja ei, tämä ei ollut maksettu mainos. )
Lähetetty: Ke 22.10.2003 08:15
Kirjoittaja Amazing Slug
Chade kirjoitti:( 60'' x 48'' ) peliä
Eikö standardi pelipöytä ole 4' x 6' = 48" x 72" ?
-J
Lähetetty: Pe 24.10.2003 19:10
Kirjoittaja sarathain
hyvinkäällä (luultavasti) alkaa toimimaan roolipeli ja figu toiminta kun saadaan yhdistys pystyyn (joka muuten pistetään pystyyn

) joten tahtoisin tietää jos järjestämme isompiakin turnauksia (kouluilla tms) että mistä alus pöydät ja niiden päällä olevat levyt saadaan... sillä tämä on suurin ongelmamme siten sen että yhdistys saadaan pystyyn
(kuten mistä korpisoturit hankkivat nämä)
Lähetetty: Ke 29.10.2003 16:24
Kirjoittaja Atte Roine
Hei,
Hyvinkäänpojille tulikin jo alustavasti lupailtua maastoa.
Pöytälevyt ovat tarkalleen 250cm x 120cm ja niitä on 22 kpl.
Excel väittää niiden siis olevan 98,4" x 47,2".
Kiskurihintamme on 2euroa/ pelilevy (+kankaat +maastot) eli euron verran per pelaaja. Jos änkee pelaajia tiiviimpään saa maastokulut siis painettua alle euroon per pelaaja. Tämä on alle omakustannehinnan, elikkä sen mitä itse olemme niihin laittaneet aikaa, rahaa, hikeä ja Doctor Pepperiä. Teemme sen koska meistä on kivaa, että Suomessa olisi paljon turnauksia, joissa itsekkin tykkäämme aina välillä käydä. (+ Olemme kulumme jo kertaalleen teiltä rahastaneet.

)
Lähetetty: Ti 28.06.2005 14:29
Kirjoittaja Archibald
Voiko vuokrata vain muutama pöytää "showcase/megabattleihin", vain onko pakko olla turnaus?
Lähetetty: Ti 19.07.2005 15:24
Kirjoittaja BugsOwn
Luulis et helsingin aluelt löytyis porukkaa väsää joku turnaus!?!?!?
Ite voisin tulla auttaan mut paketti auto pitäis jostain hommata, nuoriso talon sais vuokrattua viikonlopuks jollai 10e.
Eli jos sielt jostai löytyis joku innokas kel ois auto niin minut ainakin sais auttamaan, voisin vaik hoitaa paikan vuokrauksen ja auttaa kuskaamaan sit kamoi sinne jos se auto vain löytyis.
Anybody!?!?!?
Lähetetty: Ti 19.07.2005 20:15
Kirjoittaja Amazing Slug
TKK:lla opiskelevilla TKY:n jäsenillä on kuulemma oikeus vuokrata pakettiautoa melko siedettävään hintaan.
https://www.tky.fi/java/Index?oid=14553
Lähetetty: Ke 20.07.2005 12:07
Kirjoittaja BugsOwn
No tuo autais jos sais jonku sielt tkklt auttamaan, itelku ei oo korttia

Lähetetty: La 03.06.2006 22:01
Kirjoittaja Harryboy
Jos apua tarvitaan turnauksen järjestämiseen ja on työ voima pulaa niin kyllä mä voin tulla auttamaan... Järjestetään nyt edes yks kunnon (mieluiten 40k) turnaus helsingissä!!
Re: Kiinnostaako sinua järjestää turnaus pk-seudulla?
Lähetetty: Ke 13.04.2011 18:16
Kirjoittaja Waltio
Vieläkö pöytiä löytyy?