Sivu 1/1
Everson assasin (isohkoja kuvia)
Lähetetty: To 09.02.2006 18:40
Kirjoittaja Zarathustrian
Tulipa sitte tällainenkin nappi sudittua.
Aikaa meni parina iltana yhteensä n. 4 tuntia.
Kuvat onnistuivat mielestäni ihan hyvin (jee alan oppia).
Mutta kommentteja ja kritiikkiä sopii antaa.
Lähetetty: To 09.02.2006 18:42
Kirjoittaja pikkupoika
Mahtava maalaus jälki! en löydä pahaa tosta kuvasta. Toi on vitriini tavaraa!
Lähetetty: To 09.02.2006 19:21
Kirjoittaja Lumppu
hienoa jälkeä..harvemmin näkee noin hyviä ukkoi =)
Lähetetty: To 09.02.2006 19:28
Kirjoittaja mr.tp
Kerrohan veikkoseni miten olet noin komeaa mustaa saanut tehtyä?
Lähetetty: To 09.02.2006 19:37
Kirjoittaja Lighthammer
Gretchin kirjoitti:hienoa jälkeä..harvemmin näkee noin hyviä ukkoi =)
Laajenna tajuntaasi.
Ihan säällinen speedpaintiksi. Metallit tuntuvat jotenkin paksuilta ja kömpelöiltä, varsinkaan miekka ei vakuuta. Ehkäpä astetta radikaalimpi kontrastiero hailaiteissa olisi paikallaan. Veri kaipaisi myös pientä korjailua, pari irtonaista huomattavasti tummempaa sisälmysläikkää näyttäisi hyvältä. Line-init päätä pitelevässä kädessä ja aseessa ovat turhan paksut, ja aseen liu'ut saisivat olla kertaluokkaa pehmeämmät. Figun jalusta sen sijaan on kaiken arvostelun alapuolella. Ilmeisesti olet hakenut jonkinlaista laattojen välistä punkevaa rikkaruohoa? Figuurille olisi kuitenkin sopinut paremmin voimakkaamman kontrastin tuottava maasto, jolloin itsessään hyvin tummanpuhuva figu olisi tullut paremmin esille.
Ihan säällinen nappi

Lähetetty: To 09.02.2006 19:37
Kirjoittaja Kaizu
Erittäin kaunis nappi

erityisesti panssari oli meileen. Jos aiot enemmänkin väsäillä niin postaileppa.
Lähetetty: To 09.02.2006 19:43
Kirjoittaja exe ds
todella hienoa jälkeä mutta tuo on aika hauskan näköinen kun tuolla on tuollainen "isi kato mitä mää löysin" ilme...
Lähetetty: To 09.02.2006 20:03
Kirjoittaja virus
Silmissä viaton ja suoloinen ilme

Todella hyvin maalattu, tuo pää sen kädessä oli aivan mahtava.
Lähetetty: To 09.02.2006 20:12
Kirjoittaja Zarathustrian
Lighthammer: Coolmini on ihan jees, mutta noihin nappeihin käytetty hiukka enempi aikaa ku 4 tuntia
Mitä tarkoitat noilla Line-ineillä? noita käden päällä olevia vaaleita "johtoja"?
Vereen en itsekään ole ihan tyytyväinen, veri on tehty muutamalla red+brown in washilla ja fleshwashilla. Lakkaus teki siitä jotenkin "flatin", pitänee korjata jos joskus jaksaa.
Metalleista olen osittain samaa mieltä, en tiedä johtuuko tuo kuvista vai mistä mutta oikeasti se ei ole ihan yhtä kömpelön näköistä. Simppeliä kylläkin (mithrill silver ja black in wash).
Mutta erittäin hyviä kommentteja kyllä, pitää noihin paneutua kun rupean tekemään muutakin kuin pelifiguja.
mr.tp: mustaa ja harmaata

ja jonkin verta kärsivällisyyttä.
Lähetetty: To 09.02.2006 20:40
Kirjoittaja Nitrone
Todeela hieno! Itse pidin noista silmistä, ja tuo veri oli mielstänio ihan hienoa, mutta base on hieman tylsähkö, kiinitä enmmän huomiota siihen.
Lähetetty: Pe 10.02.2006 13:34
Kirjoittaja Castellan
Hieno on on!!
Lähetetty: Pe 10.02.2006 14:19
Kirjoittaja kasvi
speedpaintiksi todellakin aivan mainio tuotos ja erityisesti musta oli aikaan nähden hyvin tehty. Kuitenkin metallien taso jää muusta figusta aivan olemattomaan tasoon.. Kokonaisuutena kuitenkin hyvä.
Lähetetty: Pe 10.02.2006 15:51
Kirjoittaja voi
Jepulisjee. Tosihieno nappula. Silmät olivat erittäin tyylikkäät.
Lähetetty: To 02.03.2006 20:08
Kirjoittaja Prince of Darkness
......OLEN SANATON
Lähetetty: To 02.03.2006 22:35
Kirjoittaja Lumppu
Joo iha hieno..Ei lian räikeä väriteema joka on hyvä. aika hyvä oot ton veren saanu miekkaan..ois vielä ton Elffin(?) ruumis veilä alustaan..Nii jos laittasit isomma alustan ja ruumiin siihe

Ja ei lian "levee" Tuo veri..näyttää ha ku se ois sil justii pää kohalt lyöny.Hieno hohto silmissä,iha tulee Terminator mielee.Kai mä muutuin John connoriks ku näkee kokoaja tommosia..
Lähetetty: Pe 03.03.2006 13:44
Kirjoittaja hmmm..
Siis hienompia on vaikea löytää.Todella onnistunut jälki