Sivu 1/1

Hahaa! Luulit piiloutuvasi heinikkoon!

Lähetetty: Su 12.02.2006 20:31
Kirjoittaja dead flesh penalty
Sanoi urukki kun hobitin puskasta äkkäsi. Maalailin tätä eilen illalla ja aamulla sen jälkeen kun heitin pyyhkeen kehään ''Galliylimyksen'' (myöhemmin nimetty Vortigeniksi) kanssa. Stressin purkua :P
Kommenttia tästä ( tosin hobitin hiuksien lomassa olevista kahdesta pienestä metalliläikästä ei tarvitse vaivautua mainitsemaan) vaikkakin kuvat ovat vaihtelevalla menestyksellä retusoituja ;| .

Yleiskuvia viistosta:
http://i27.photobucket.com/albums/c155/ ... G_1272.jpg
http://i27.photobucket.com/albums/c155/ ... G_1270.jpg


Edestä:
http://i27.photobucket.com/albums/c155/ ... G_1271.jpg
http://i27.photobucket.com/albums/c155/ ... G_1273.jpg

Sivukuvaa:
http://i27.photobucket.com/albums/c155/ ... G_1286.jpg
http://i27.photobucket.com/albums/c155/ ... G_1284.jpg
http://i27.photobucket.com/albums/c155/ ... G_1278.jpg

Takaa:
http://i27.photobucket.com/albums/c155/ ... G_1276.jpg
http://i27.photobucket.com/albums/c155/ ... G_1285.jpg

Lähetetty: Su 12.02.2006 20:54
Kirjoittaja pikkupoika
Ihan hieno...

Lähetetty: Su 12.02.2006 20:59
Kirjoittaja dead flesh penalty
pikkupoika kirjoitti:Ihan hieno...
Maailman murskaavin kritiikki.

Lähetetty: Su 12.02.2006 21:02
Kirjoittaja pikkupoika
dead flesh penalty kirjoitti:
pikkupoika kirjoitti:Ihan hieno...
Maailman murskaavin kritiikki.
Eikö, tarkoitin tuolla hienoa, sillä se on mukavan näköinen (ainkin mukavampi kuin pikkuveljes db marsut)

Lähetetty: Su 12.02.2006 21:14
Kirjoittaja flagu
Kuvista oli kyllä aika vaikeaa hahmottaa sitä, mitä siinä sitten tapahtuikaan. Mutta kyllä se siitä avautui kun tarkkaan katsoi. Ihan nätin näköistä oli kuvista huolimatta.

Lähetetty: Su 12.02.2006 21:23
Kirjoittaja El Capitan
Muuten kivan näköinen, mutta hobitin pää näyttää suttuiselta niin kuin urukin haarniska ja hiukset ovat sitten vähän paksusti maalattu. Eipä sitten muuta vikaa nähnyt ja hienosti olet kyllä puskan tehnyt.

Lähetetty: Su 12.02.2006 22:45
Kirjoittaja Zanfa
Hieno on mutta itte en tekis tollasta basee (liian sotkunen)

Lähetetty: Ma 13.02.2006 10:42
Kirjoittaja Lumppu
ihan hieno....

Lähetetty: Ma 13.02.2006 14:05
Kirjoittaja pikkupoika
Razwrakka kirjoitti:ihan hieno....
Ei saa pölliä kommenttia, törkeä lainaus! Nih!

Lähetetty: Ma 13.02.2006 18:42
Kirjoittaja Solid
.

Lähetetty: Ma 13.02.2006 18:52
Kirjoittaja hmmm..
Aika hieno.Jos yleisesti sanotaan

Lähetetty: Ma 13.02.2006 20:05
Kirjoittaja Kuutamo
Alan vähällä olla Rectunatorin kanssa samalla kannalla. Ydinholokausti olisi todella hyvä ratkaisu.

Noniin, onhan toi ihan kiva. Onko toi asettelu saatavilla jotenki erillisenä blisterinä?
Base. Pidän ideasta, ja toteutus on mun mielestä kiva, ainoa mikä pännii on viisiin oikeanpuoleisen heinän harvuus. Vähän enemmän heinää tohon oikealle puolelle, se näyttää liian harvalta katsottuna vasempaan heinään :/

Maalaus. Uruk on mun mielestä vähän suttuinen, en oikeen saa selvää siitä. Varmaankin liian tumma. Hobitti on hieno mun mielestä. Sen puvustus on maalattu kivasti.

Loppuvaikutelma: mun mielestä vähän liian tummasti väritetty. En saanut 100% selvää maalausjäljestä, mutta sen voin sanoa tykkään ideasta.

Ettei tule paha mieli tai muuta, niin kehun sitä sun Nurglen tappaja-perunaa :)


Edit. MattiClle ei tainnut sana mennä perille.

Lähetetty: Ti 14.02.2006 11:40
Kirjoittaja dead flesh penalty
Maalausjälki on tosiaan vähän huonosti esillä kuvissa. Pahoittelen. Ja todellakin se maali on aika paksua paikoin, sillä ko. figu taitaa olla nyt toisen(vai kolmannen?? :S ) kerran maalattu ilman maalinpoistoa. Oikeastaan värimaailma on melkoisen vaalea verrattuna siihen mitä halusin. (Selkeästi parhaiten onnistuneet kuvat taitavat olla ne kaksi viimeistä (alinta).)
Hobitin viitta on omasta mielestäni parhaiten onnistunut osa-alue, ja sen maalaaminen oli melkoisen mukavaa puuhaa. Pisteet Perryille viihdyttävästä figusta. En osaa sanoa löytyykö tätä erillisenä blisterissä, itse ostin omani noin kolme vuotta sitten Ambush at Amon Hen-laatikossa.

(jeah. perunat hallitsee ;) )

Lähetetty: Ti 14.02.2006 19:16
Kirjoittaja Officer-Matti
aika hieno,mutta basen voisi ehkä maalata sivulta se voisi näyttää hienommalta.


ja oletko pohja maalannut toun koska figusta näkyi pieniä paikkoja joissa oli aivan selvästi tinaa tai mitä nyt onkaan