Sivu 1/1
kaaokselle alustaa
Lähetetty: Su 12.02.2006 20:53
Kirjoittaja arrabarra
terve!
Olen tässä kaaosta keräillyt ja ostin alustan 180x120cm.
Ongelma vain on, että en tiedä mitä siihen tekisin? Itse ajattelin jotain lumimaata johon tulivuorta ja halkeillutta maata ja halkeemiin magmaa virtaamaan, ja ehkä muutama khaos monoliitti pystyyn. jos on ideoita niin kerro ihmeessä tai jos tiedät kaaostyyppisien alustojen kuvia niin linkitä.
kiitos jo etukäteen
Lähetetty: Su 12.02.2006 21:11
Kirjoittaja Apocalypse
Lähetetty: Su 12.02.2006 21:17
Kirjoittaja arrabarra
kiitos kaunis... muitakin ehdotuksia otetaan vastaan
Lähetetty: Su 12.02.2006 21:32
Kirjoittaja Pontus
http://uk.games-workshop.com/hordesofchaos/monoliths/1/
Tuossa on jo tekemistä vähäksi aikaa ja se laava ynnä lumi vaikutti melko hauskalta idealta.
Lähetetty: Su 12.02.2006 22:48
Kirjoittaja Ratovaari
Jos alueella on laavaa ja lunta, eikö lumen pitäisi sulaa?
Lähetetty: Ma 13.02.2006 14:32
Kirjoittaja arrabarra
laava ja luni tarkoitti että laavahalkeamien molemmin puolin 2-3 cm lumi on sulanut ja lumen alla pohja on harmaata eli yrittää jäljitellä kiveä
tollasta aattelin. Mul on jo 3 unvalited monoliittia ja yks khornen monoliitti
muita ehdotuksia tulemaan...
Lähetetty: Ma 13.02.2006 18:10
Kirjoittaja Ratovaari
arrabarra kirjoitti:laava ja luni tarkoitti että laavahalkeamien molemmin puolin 2-3 cm lumi on sulanut ja lumen alla pohja on harmaata eli yrittää jäljitellä kiveä
tollasta aattelin. Mul on jo 3 unvalited monoliittia ja yks khornen monoliitti
muita ehdotuksia tulemaan...
Muistaakseni jenkkilän GW:n sivuilta löytyi joitakin ohjeita, esim
tämä olisi yllättävän hieno kaaokselle. Samoin
täältä löytyy jotain, esim: Raunioitunutta muuria, joka sopisi hyvin kaaokselle (kaaoshan hajottaa kaiken, ihan niinq örkitkin).
Lähetetty: Ma 13.02.2006 18:56
Kirjoittaja hmmm..
Aika hyvä idea sinänsä.Mutta jos aattelit tulivuoria ja lunta samassa paikassa niin minustakin sen pitäisi sulaa.
Lähetetty: Ma 13.02.2006 20:47
Kirjoittaja arrabarra
okei unohetaan se lumi-idea. Mutta mitä muuta ton myllyn kaa?
Lähetetty: Ma 13.02.2006 21:52
Kirjoittaja Lighthammer
Höpö höpö.
GW:n ihmeellisessä taikamaailmassa lumikin muodostuu mariinien kerettiläisiin kylvämästä köyhdytetystä deuteriumista, jonka sulamispiste on 1,3945 x 10^5 Celsius-astetta, mutta tuntuu silti kylmältä.
Lisäksi kaikki tervettä järkeä vastaan kirkuvat ratkaisut sopivat GW:n peleihin kuin powerfisti kaaosmutantin näköelimeen, joten anna mennä vain.
Lähetetty: Ke 15.02.2006 13:41
Kirjoittaja kleitus
Jos olet kaamosmaisemaa suunnittelemassa, niin älä annan minkään logiikan häiritä. Päin vastoin, esim. lumikinos josta nousee lieskoja olisi niin kaaosta että!
Lähetetty: Ke 15.02.2006 16:45
Kirjoittaja hmmm..
Jos tarkotat että sen tulivuoren lähellä tai päällä on lunta niin siinä tuli mieleen että eihän sen tulivuoren tartte olla toimiva