Sivu 1/1
Psyko gobbo
Lähetetty: Ti 14.02.2006 20:36
Kirjoittaja Zoltar
klikkaa kuvii
O.K siin ois joku gobbo....
kommenttia kiitos.
Lähetetty: Ti 14.02.2006 20:49
Kirjoittaja Håkan
Kuvat olivat sumeita ja liian läheltä otettuja, senverta mitä sai selville oli että tämäkin figu on kokonaan kuivaharjattu --> sotkuisen näköinen.
Lähetetty: Ti 14.02.2006 20:50
Kirjoittaja Terminator Sergeant
on muuten aika prkln huonot kuvat. älä juo kahvia samalla kun kuvaat. mutta sen mitä selvää sai, niin tuo veri tuossa päässä oli jotain tyyliin minun serkku: vedetään purkista punaista! ja tuo näytti muutenkin aika sekaiselta. en tiiä. pistähän poika parempia kuvia.
Lähetetty: Ti 14.02.2006 20:51
Kirjoittaja Gimgor
Parempia kuvia kiitos.
Figusta jos nyt näki oikein:
-enemmän kerroksia maaleihin niin ei näytä niin kovin kontrasti vigulta.
-Maalit näytti olevan oikeilla paikoilla siitä plussaa
-ihan hyvä että maalaat (mä en jaksa) kyl se siitä kehittyy, älä yritä liian monimutkasia tekniikoita ne on vasta myöhemmän vaiheen aikana ku oot oppinu maalaamaan kunnolla perus juttuja
Lähetetty: Ti 14.02.2006 21:02
Kirjoittaja Matti
Otapa uudet ja paremmat kuvat. Nyt kuvien laatu on sen verta kehnoa, että ei näistä juuri mitään voi sanoa ja seuraavat 10 viestiä olisivat kuvanlaadusta valittelua.
Kuvaa siis jatkossa siistissä paikassa ja tasaista taustaa vasten (esim. valkoinen paperi), käytä ajastinta ja kuvaa vakaalla pinnalla. Varmista vielä, että kamera kykenee tarkentamaan niin lähelle kuin koitat kuvata.