Sivu 1/1

Lojaalit Death Guardit?

Lähetetty: Pe 03.03.2006 16:39
Kirjoittaja togottaja
Olen lukenut aika paljon Death Guardien historiasta, mutta en ole mistään saanut tarkasti selville, millaisia heidän haarniskansa olivat ennen Horus Heresyä. Yleensä ne vaan maalataan mahdollisimman paskasiksi. Jossain luki että ne olivat valkoisia/metallin värisiä jossain metalli/vihreä. Olis kiva jos joku tietäis ja kertois! Englantilaisessa wikipediassa(ei välttämättä paras paikka lukea tästä) oli mielenkiintoinen juttu Mortarionista ja Death Guardin synnystä. kattokaa jos kiinnostaa:http://en.wikipedia.org/wiki/Death_Guard#History
Sori mut en saanu kehitettyy hyperlinkkiä jonkun takia.

Re: Lojaalit Death Guardit?

Lähetetty: Pe 03.03.2006 16:44
Kirjoittaja Kardinaali
togottaja kirjoitti:Olen lukenut aika paljon Death Guardien historiasta, mutta en ole mistään saanut tarkasti selville, millaisia heidän haarniskansa olivat ennen Horus Heresyä. Yleensä ne vaan maalataan mahdollisimman paskasiksi. Jossain luki että ne olivat valkoisia/metallin värisiä jossain metalli/vihreä. Olis kiva jos joku tietäis ja kertois! Englantilaisessa wikipediassa(ei välttämättä paras paikka lukea tästä) oli mielenkiintoinen juttu Mortarionista ja Death Guardin synnystä. kattokaa jos kiinnostaa:http://en.wikipedia.org/wiki/Death_Guard#History
Sori mut en saanu kehitettyy hyperlinkkiä jonkun takia.
Tossa olisi Usa:n Gw:ltä osviittaa. http://us.games-workshop.com/games/40k/ ... ylor_b.jpg

Lähetetty: Pe 03.03.2006 17:04
Kirjoittaja togottaja
eipä varmaankaan ole yhtään oikeeta "virallista" väriä niille, kun niitä on joka paikassa erlaisia. Tähän mennessä yleisin on ollut valkonen ja vihreä. Katsoppa tuota:

http://www.pa-sy.com/hhccg/images/groklar.jpg

ja toi

http://thewarp.net/war/stern/index/dg.htm

ja siellä wikipediassakin oli jotain juttua.

Lähetetty: Pe 03.03.2006 18:15
Kirjoittaja Thelacan

Lähetetty: Pe 03.03.2006 20:40
Kirjoittaja Lihamestari
Olivat näköjään aika paskasia jo ennen Heresyä.

Lähetetty: Pe 03.03.2006 20:45
Kirjoittaja togottaja
KUI NII?

Lähetetty: Pe 03.03.2006 20:50
Kirjoittaja togottaja
VAIN TOI EKA KUVA ON ENNEN HERESYÄ

Lähetetty: Pe 03.03.2006 20:51
Kirjoittaja Half-breed
Ei tarvitse huutaa.

Lähetetty: Pe 03.03.2006 21:08
Kirjoittaja Lihamestari
togottaja kirjoitti:VAIN TOI EKA KUVA ON ENNEN HERESYÄ
Ja sinunko mielestä Mariinin haarniska kiiltää siinä puhtauttaan?

Lähetetty: La 04.03.2006 16:29
Kirjoittaja High king Godric
WD:n 265 Index Astartesin kuvissa pre-heresy death guardit oli valkoisia haaleen vihreillä trimmeillä haarniskoissa. Eli aika lailla tämmöisiä, ei vain näin puhtaita.

http://us.games-workshop.com/games/40k/ ... resy/2.htm

Lähetetty: La 04.03.2006 17:57
Kirjoittaja togottaja
Anteeksi en tarkoittanut huutaa Capsi vain oli jäänyt päälle enmkä jaksanut korjata.
Ja ei, se ei kiillä puhtauttaan(eikä pitäisikään), ajattelin vain korjata mahdollisen kauhean erehdyksen.