Sivu 1/1
biovore ja miinat
Lähetetty: Su 12.03.2006 16:48
Kirjoittaja Hemmo
niin ku tos codexis on et biovoreilla on tarpeeks miinoja koko pelin ajaks. nii viekö ne kaikki miinat yhteensä esim. sen 10 pistettä. Jos näin on niin eikö se oo aika törkeetä ku jos ne miinat ei räjähäkkään sillo ku ne ammutaan vaan parin vuoron päästä onkin kenttä täynnä miinoja jotka maksaa yhteensä 10 pistettä. Vai olenko jossain ymmärtänyt väärin
Lähetetty: Su 12.03.2006 18:20
Kirjoittaja Hemmo
kenelläkään tietoo?
Lähetetty: Su 12.03.2006 18:47
Kirjoittaja Coridus
Jos tuosta mitään selvää saa, kyllä.
Biovoret saavat niitä miinoja pelin tarpeiksi, eli yleensä se 6 + x. Ja jos ne maksavat sen 10 pistettä, silloin ne kaikki 6 + x maksavat yhteensä kymmenen pistettä.
Lähetetty: Ma 13.03.2006 07:21
Kirjoittaja Kezerk
Kyllä, yhden biovoren miinat koko pelin ajaksi maksaa sen 10, 12 tai 15 pistettä (miinatyypin mukaan). Kaikkien broodin biovorejen on otettava sama miinatyyppi.
Jos oikein ilkeäksi rupeaa, saa siis 9 miinaa vuorossa ammuskeltua, mikä koko pelin aikana saa pöydän aika turvoksiin, ellei vihulainen ala karsia biovoreja vähemmäksi. Tietty tuo kyky ampua niitä miinoja riippuu myös sulla olevien miina-figujen määrästä: Jos ne loppuvat kesken (eikä proxyt ole käytössä), se on voi voi... Sitten odotellaan, että ne räjähtävät, että voi ampua lisää.
- Kez.
Lähetetty: Ma 13.03.2006 07:25
Kirjoittaja Kezerk
Kezerk kirjoitti:Jos oikein ilkeäksi rupeaa, saa siis 9 miinaa vuorossa ammuskeltua
.. korjaanpa tuon... Biovoret ovat 0-1, eli enimmillään 3 miinaa vuorossa.. (pahus)
- Kez.
hrt
Lähetetty: Ma 13.03.2006 11:29
Kirjoittaja tatupas
biovorelle miinat ei maksa mitään. vaan jos otat fast attackiksi sporemine clusterin, niin sille joudut miinat ostamaan.
Lähetetty: Ma 13.03.2006 12:09
Kirjoittaja adhuin
Kezerk kirjoitti:Jos oikein ilkeäksi rupeaa, saa siis 9 miinaa vuorossa ammuskeltua
.. korjaanpa tuon... Biovoret ovat 0-1, eli enimmillään 3 miinaa vuorossa.. (pahus)
kyllähän tuohon pääseepi kun laittaa carnifexit piereskelemään toxineita.
siinä ompi 6 lisää sporelähettä. Oiskohan tässä teema-armeijan paikka
