Sivu 1/1

Slaaneshin petoja 1000pts

Lähetetty: Su 19.03.2006 19:11
Kirjoittaja Grollix
Tässä olisi miun tuleva slaanesh armeija:

kenu:
Exalted daemon
-MoS
-mlvl 2
-unliving idol
-diabolic splendour
=360
*lentää, causaa terroria ja tuhoaa pienet yksiköt ja sotakoneet

hero:
Bray-shaman
-lvl 2
-MoS
-power familiar
=170
*en ole tästä aivan varma, sillä nyt pisteitä on kiinni charruissa yli 50%, mikä yleensä on minun yläraja.

core:
2x12 beast herd
-7 gor, 5 ungor
-full com
=104, 104
*tappeluvoimaa

2x tuskgor chariot
=85, 85
*tappavat

special:
6 furies
=90

=998
PD:7
DD:5

Mitä loppupisteillä? Demoni ei lähde, toisin sen varustelua voidaan muuttaa.
*edit: muokkasin listaa.

Lähetetty: Su 19.03.2006 22:19
Kirjoittaja flagu
Gianttia en suosittele noin pieneen peliin. Sen sijaan suosittelisin bray shamaania buustimaan taikuutta, jotta slaaneshin lore pääsisi oikeuksiinsa. Sitä paitsi vessa paperia ei koskaan ole liikaa. Power familiarkin on näppärä veto. Mutta jos giantti jää, niin en osaa sanoa mitä tilalle. Kasvata yksiköitä ellei muuta tule mieleen.

Lopuilla pisteillä sitten voisi kokeilla jotain tuolta special sectiosta. Ensiksi tulee mieleen Marauder horsemanit, furiesit (korvattavissa ambusilla mutta koska sitä ei ole käytössä niin) ja nihdit (mutta millä pistemäärällä?)

Lähetetty: Ma 20.03.2006 09:53
Kirjoittaja ironhide
Exalted daemon deamon ei oikeen pääse myllään vastustajan joukkoja voimallaan ja taikuudella. Näin pieniin peleihin ottaisin meilummin 3x shamaaneja ja pumppaisin täytetteen magia.Mut voihan tuokin toimia.
Ota ungoreja enemmän ja vähennä gorien määrää. Näidenhän ideahan on että otetaan nuolisade vastaan ja pudotetaan niitä heikompia ungoreja pois ja sit kun päästään lähikseen niin jyrätään kahella rankilla ja massalla, sekä lyödään toisesta rivistä niillä keihäillä. Lippu on hiukan arveluttava herdeissä aina, se joko tuottaa tulosta tai sitten antaa vastustajalle pisteitä runsaasti.
Kauipaisit ehkä lisää nopeita yksiköitä sillä nuo furyt tipahtaa yksinään meilkoisen nopeesti.