Sivu 1/1

MH liskoja 2k

Lähetetty: Ti 21.03.2006 17:45
Kirjoittaja Kosmine
Tossa nytte ois tollanen suhteellisen taikova lista. Noita saurus unitteja en paljo tahtois muutella...muuten sana on vapaa!

Nii ja listaa oli tarkotus käyttää ihan yleisesti. Ei mitään tiettyä armeijaa vastaan.

LORDS/HEROES:

Slann 625pts
2nd generation
The divine plaque of protection
Plaque of tepok
Batlle standardi bearer
Totem of prophecy

Skink priest 150pts
Level 2
2x Dispel scroll

Skink priest 135pts
Level 2
Diadem of power

CORE UNITS:

16x Temple Guard 323pts
Shields
FC

12x Skink skirmishers 72pts
Shield & javelin

12x Skink skirmishers 72pts
Shield & javelin

10x Skink skirmishers 70pts
Scouts
Blowpipes

SPECIAL UNITS:

16x Saurus warriors 252pts
Blessed spawning of quetzl
FC

3x Terradons 105pts

RARE UNITS:

3x Salamander hunting packs 195pts

1998pts

jaa-a

Lähetetty: Ti 21.03.2006 17:50
Kirjoittaja Jurpo
Tuon listan heikkous siinä, että vastustaja tietää heti minne ampua, loitsia ja sivustarynnäköidä. Ongelma on vain siinä, että tuo slannin yksikkö on aika julmetun vaikea saada hajoamaan.

Lähetetty: Ti 21.03.2006 17:59
Kirjoittaja Heretic
saurus yksiköt ovat kyllä törkeen kalliita, jos haluut pitää niin pidä mutta muuten vaiha roskakoreihin ja johonkin muuhun hauskaan

Lähetetty: Ti 21.03.2006 19:24
Kirjoittaja Drago^
En olisi varma tuosta The divine plaque of protectionista, koska slanni joutuu ryhmään ja on ihanaa katsella kun tykki ampuu kalliit temppelityypit palasiksi, mutta jättävät slannin eloon. Mielummin slanni yksin heilumaan, saa silloin myös pyöriä ilmatteeksi (auttaa joskus erittäin paljon). Temppelihyypien pisteillä voisit ottaa vaikka uuden saurus ryhmän ja/tai kroxeja syömään niitä kestäviä öllejä ja kärryjä.