Sivu 1/1

Nidejä 1000 pisteen edestä.

Lähetetty: Ke 22.03.2006 20:29
Kirjoittaja Tezze
Tyranids 1000 Points. Small Striking Force

HQ 176ts.

Hive Tyrant 176pts. (Winged Nighmare)

Enchanted Senses
Winged
Warp Field
Synapse Creature
The Horror
Twin-Linked Devourer
Scything Talons


Elites 99pts.


Tyranid Warrior Brood 3 99pts. (Greater Nighmares)

Enchanted Senses
Extended Carapace
Deathspitter
Rending Claws


Troops 430pts.

Genestealer Brood 6 120ppts. (Shadow Walkers)

Rending Claws
Extended Carapace


Hormagaunt 15 150pts. (Leaping Nightmares)

Scything Talons

Hormagaunt 16 160pts. (Leaping Nightmares)

Scything Talons

Heavy Support 288pts.

Carnifex 158pts. ( The Nightmare)

Enchanted Senses
Barbed Strangler
Crushing Claws
Reinforced Chitin
Spine Banks


Zoanthropes 2 130pts. (Shadow Devourers)

Toxin Miasma
Warp Field
Synapse Creature
Warp Blast


Units/Wounds in army: 46/58
Points: 993 Points


Eli siis 1000 pistettä Nidejä olisi tässä.
Joten lähettäkää niitä ruusuja ja risuja tänne.
Eli tämä nyt olisi kaveri peleihin ja mahdollisesti turnauksiin menevä lista.

Edit: Kiitos huomautuksesta. Virhe on nyt korjattu. Mitä voisiloppu pisteillä ostaa?

Lähetetty: Ke 22.03.2006 21:28
Kirjoittaja Gwil
Tyrantin pisteet olet laskenut väärin, se kun on jo pelkästään Warp fieldin ja siipien kanssa tuon 150 pistettä, jonka olet laittanut koko paketin hinnaksi. Jos nyt en kovin väärin laskeskellut itse, niin tuommoisenaan hintaa sille tulisi 182 pistettä.

Muuten näyttää ihan mukavalta, mitä nyt nuo Crushing clawit eivät taida olla se min-maxatuin vaihtoehto mutta näyttävät sentään hienoilta :).

Lähetetty: La 25.03.2006 10:29
Kirjoittaja Smage
mun mielest fexit on parhaita kun vaan ne ampuu

Re: Nidejä 1000 pisteen edestä.

Lähetetty: La 25.03.2006 11:24
Kirjoittaja Gwil
Tezze kirjoitti:Mitä voisiloppu pisteillä ostaa?
Carnifexiltä Spine Banks pois ja lopuilla pisteillä Tyrantille Toxin Sacs? Woundaat marineja sen jälkeen kolmosella ja kevyen panssarin läpäisy helpottuisi..

Re: Nidejä 1000 pisteen edestä.

Lähetetty: Su 26.03.2006 22:16
Kirjoittaja Tezze
Gwil kirjoitti:
Tezze kirjoitti:Mitä voisiloppu pisteillä ostaa?
Carnifexiltä Spine Banks pois ja lopuilla pisteillä Tyrantille Toxin Sacs? Woundaat marineja sen jälkeen kolmosella ja kevyen panssarin läpäisy helpottuisi..
Muuten hyvä idea mutta ei riitä pisteet koska Toxin Sacs maksaa 12pistettä ja sitten linkatun devourerun hinta nousee neljällä.

Lähetetty: Su 26.03.2006 22:28
Kirjoittaja Gwil
On muuten aivan totta, my bad :).

Lähetetty: Ma 27.03.2006 18:26
Kirjoittaja Kardinaali
Kommentoidaanpas nyt tätäkin...
Hmm sen kummemmin pisteitä laskematta: Ottaisin Hivelle tupla devourerit. Ei se yksi atakki lisää s.taloneista paljoa loppujen lopuksi tee verrattuna tuplana devourer ammuksiin.
Carnifexiltä tosiaan spine banksit pois. Itse ulkoiluttaisin 1000p pelissä vain yhtä Zoanhtropea ja ottaisin lisää warrioreita tai gauntteja.
Warrioreiden ryhmiin laittaisin 2 spitteri lisäksi sen Barbed stranglerin mukaan. Vaikka onkin huonompi strenght verrattuna vaikkapa 'Fexin vastaavaan mutta silti saa kyllä aika mukavasti tuhoa large blastillaan yhdistettynä spitteri small blasteihin..

Kardi edit: Tosin ottaisin muuten toisen carnifexin warrujen ja toisen zoanin tilalle, mutta tiedän että sinulla ei ole sellaista ja eikä taida olla hankintalistallakaan...


-Kardinaali