Sivu 1/1
Khorne Champion
Lähetetty: Pe 07.04.2006 20:14
Kirjoittaja Boogy Man
Tuommosen tein tässä(eli konffasin, maalasin) ja pitemmittä puheitta:
http://s48.photobucket.com/albums/f243/ ... edia=image
Risut, Ruusut ja Männynkävyt tänne vain.
Lähetetty: Pe 07.04.2006 20:25
Kirjoittaja Paha Vaatturi
Konffi on aika hieno mutta itse olisin laittanut Archaonin kilven tilalle sen ratsastavan Khorne lordin kilven ja Khorne champan pään ettei se näyttäisi liikaa Archaonilta.
Maalauksesta sen verran että figu kaipaa selvästi lisää layereita ja highlighteja.
Ja haarniskan kiiltävyydelle voisit tehdä jotain.
Lähetetty: La 08.04.2006 10:35
Kirjoittaja Boogy Man
Siitä haarniskasta sen verran, että sen kuuluu olla kiiltävä ja se pää ja kilpi niin kilpi olisi ehkä ollutkin hyvä, mutta pää ei varmaankaan olisi toiminut.
Kommenttia odotetaan vieläkin. Ainiin kerrohan miten teet layereitä inkillä.
Lähetetty: La 08.04.2006 11:34
Kirjoittaja -Tupe
Haarniska näytti vähän imeskellyltä tikkarilta kiilteli melkosesti (saattoi johtua salamasta tai lakasta ) Kasvojen maali oli vähän epätasainen.

Lähetetty: La 08.04.2006 19:38
Kirjoittaja Tozenator
Aika hieno figu, vaan että läheltä se näytti ehkä hieman "sottaiselta", mutta kaukaa päin varmaan aika jukran hienolta. Komea figu kumminkin.

Lähetetty: La 08.04.2006 20:41
Kirjoittaja BioHazard
Kiiltä äliikaa, punanen on aika tylsää... Konffista en sano mitään.
Lähetetty: Su 09.04.2006 15:11
Kirjoittaja Boogy Man
Drow warrior kirjoitti:Kiiltä äliikaa, punanen on aika tylsää... Konffista en sano mitään.
Joo voisit vielä kertoa mitä pitäisi tehdä, mutta jos ei ole muuta sanottavaa niin ei tarvitse sanoa ja khornen väri ON punainen.
Kiitos kumminkin kaikista kommenteista ja vielä odotetaan kommenttia.
Lähetetty: Su 09.04.2006 20:51
Kirjoittaja Than
Boogy Man kirjoitti:Drow warrior kirjoitti:Kiiltä äliikaa, punanen on aika tylsää... Konffista en sano mitään.
Joo voisit vielä kertoa mitä pitäisi tehdä, mutta jos ei ole muuta sanottavaa niin ei tarvitse sanoa ja khornen väri ON punainen.
Joo huomaa tosiaan, että inkaausta on käytetty reilusti, mutta tekiniikka sekin missä muutkin tosin kiiltää aika reilusti. Mattalakkaa päälle niin kiillon ainakin
pitäisi vähentyä. Sitten muuta... naama on on melko suttuinen, pääkallo kirveen päässä myös ja highlightejä kaipaisin lisää. Sitten vielä konffi on ihan mukiin menevä.