Sivu 1/2
Liskoni
Lähetetty: Ma 01.05.2006 09:33
Kirjoittaja Markus
Tässä olisi "hieman" konvertoitu stegadon, jonka maalasin noin 4kk sitten joten taso on kehittynyt rutkasti kuvan aikaisesta tasosta.
Figusta puuttuu crew, kun en ole sitä jaksanut maalailla.
Kommenttia haen pääasiassa konvertoinnista ja yleiskuvasta, koska pelifiguhan tämä vain on. Saa siitä maalauksestakin antaa jos huvittaa.
Ilmaista mainos tilaa kun tässä on: Olen palkkamaalari ja tarvitsen töitä mieluiten isoja läjiä kerralla.
Takaisin asiaan tässä figu:
http://i11.photobucket.com/albums/a157/ ... stega2.jpg
Ja takaa:
http://i11.photobucket.com/albums/a157/ ... Stega1.jpg
Lisäsin vähän muitakin liskoja (skinkki papinketale, arpinaama, roskakoreja, kylänpäällikkö ja perus skinkkejä).
Tässä:
http://s11.photobucket.com/albums/a157/ ... res/Lizzy/
Lähetetty: Ma 01.05.2006 09:38
Kirjoittaja Reiklander
Tosi hienoja ! Ei taida tulla mitään kritisoitavaa mieleen ainakaan ihan
heti !
Lähetetty: Ma 01.05.2006 09:38
Kirjoittaja Elven-captain
Varsin hieno on. No smoothimmat blendit voisi toki olla...mutta erittäin nätti yleisilme. Beissistä en oikeen osaa sanoa juuta, enkä jaata. Se on joko hieno tai ei ole, jotain siltä väliltä. Hillityt ja realistiset värivalinnat, onnittelen niistä. Hyvää työtä.
Lähetetty: Ma 01.05.2006 09:45
Kirjoittaja Pesis
Konversiosta sen verran, että jos näkee noin paljon vaivaaa tyylikkääseen stegikseen niin vois nyt tuon bolttiksen nuolenkin oikaista

. Maalaus on ihan ok, mutta jotenkin se minusta näyttää epätasaiselta. Base on varsin liskomainen ja siitä plussaa, siihenkin kyllä voisi jotain lianeja tai muita viidakkokasveja lisätä. Kokonaisuutena kuitenkin varsin näyttävä pelifigu.
Keep up the good work!
Lähetetty: Ma 01.05.2006 10:34
Kirjoittaja Draktaron
Väriteema on oiva, maalauskin on hyvää tasoa. En jaksanut edes mitään virhettä tuosta bongata!
Base on piristävä ja tyylikkään näköinen.
Lähetetty: Ma 01.05.2006 15:00
Kirjoittaja Fur Forodus
Upeahan tuo on! Kiva idea. Väriteemasta pidin tosi paljon, vähän normaalia tummempi ja jotenkin realistisempi. Hiano.
Lähetetty: Ti 02.05.2006 12:32
Kirjoittaja Hirôka
Varsin mielenkiintoinen idea vaihtaa stega carnoon.

Maalaus on hienoa ja base on mahtava. Kerrassaan komea otus.
Lähetetty: Ti 02.05.2006 15:57
Kirjoittaja Lancer-91
Tosi hieno.
Lähetetty: Ti 02.05.2006 16:02
Kirjoittaja Mayhemia
Mjuu ihan kiva pelifigu, paikoittainen suttuisuus vähän häiritsee.
Edit// Siis tuossa carnosaurissa, enhän mä edes huomannut noita loistavia pikkunappeja.

Lähetetty: Ti 02.05.2006 16:13
Kirjoittaja Nitrone
Ihan kiva konffi, eikä maalauskaan ole sitä huonointa. Väriteema on milestäni erittäin hyvä, kuten myös tuo base.
Lähetetty: Ti 02.05.2006 21:16
Kirjoittaja Sipulih
Alko het hävettää että olin joskus nobona vetäny armeejani Enchanted Bluella ja Chaos Blackilla.
Mutta niin, en mikään maalausmestari ole, mutta näyttävät tosihyviltä. Värit ovat mukavan liskomaiset, tai noh "dinomaiset".
Mielestäni Stegadonin vaihto Carnoon on jotenkin ylitseampuvaa, modellissa ei jotenkin heijastu sääntöpuoli figuun nin hyvin kuin alkuperäiseen veljeensä. Hyvää jälkeä silti 7/10 d-('.^)
Lähetetty: Ti 02.05.2006 21:44
Kirjoittaja voi
Uuu tosi hieno. Ensisilmäyksellä en nyt huomannut huomattavia virheitäkään. Konvaus on pr00.
Todellakin
Lähetetty: Ti 02.05.2006 21:50
Kirjoittaja Goblinoid
Kyllä ainakin useimmat olivat *dinosaurusmaisia*.
Elikkäs... Ootas.. Nuo oli niitä *Lizardmenejä*, vai? Vai olenko väärässä?
Mutta täytyy kyllä sanoa, että hyvin oli tehty, varsinkin se Stegadon(?).
*kateellinen

*
Lähetetty: Ti 02.05.2006 22:08
Kirjoittaja TrollChieftain
Whoaa. Tuo on sellaista Mika-tasoa. Ei mitään vikaa, ei mitään kommentoitavaa. Näin se yleensä menee.
Lähetetty: To 04.05.2006 14:40
Kirjoittaja Palikka
Niin hienoja että tuolla voittaisi monta maalauskilpailua
Lähetetty: Pe 05.05.2006 18:36
Kirjoittaja jujo
Hienosti konvertoitu...Mahtava beissi tos Stegadonissa,good work...
Lähetetty: Ma 08.05.2006 20:24
Kirjoittaja Skarnisk
Nuo oli tosiaan realistisempia kuin ne siniset liskot! Enemmän liskomaisia!

puut ei ollee niin oikeen näkösii..
Lähetetty: Ma 08.05.2006 21:44
Kirjoittaja Andi
Upea ja näppärä vaihto toi carnosaurus ja muutenkin hienosti maalattu. Mitä muihin ukkoihin tulee niin aivan loistavia. Toimiva väriteema ja aivan loistavat beissit. Sinuna oisin ylpeä näistä(minä ainakin olisin

)
Lähetetty: Ke 10.05.2006 17:16
Kirjoittaja Santtu
Tuo on kyllä tosi hieno, että ei mieleen ei edes tule mitään vallitettavaa tästä figusta
Lähetetty: Ke 10.05.2006 17:49
Kirjoittaja Mr. Tabasco
Todella on hienoja joo. Eipä tässä keksi muuta kritisoitavaa, kuin tuo Carnin narujen kiiltäminen. Johtuuko kiiltäminen silmistäni, vai huomaatteko te muutkin sen?