Sivu 1/1

1000p kaamosta

Lähetetty: La 06.05.2006 15:20
Kirjoittaja WolfMan
HQ

Lord 60p
-D. Mutation 15p
-D. Armour 20p
-D. Resilence 10p
-Mark of Khorne 10p
-Feel no pain 15p
-Dark blade 25p
-Furious charge 15p
-Bike 30p
-Spike bits 10p
-Frag grenades 1p

Lieutenant 45p
-D. Strenght 10p
-D. Mutation 15p
-D. Resilence 10p
-Mark of Khorne 10p
-Feel no pain 15p
-Bike 30p
-Frag grenades 1p
-Lightning claws 30p

Troops

5x marine 70p
-Plasmagun 10p
-Lascannon 15p

5x marine 70p
-Plasmagun 10p
-Lascannon 15p

5x marine 70p
-Plasmagun 10p
-Lascannon 15p

8x bloodletters 208p

Fast attack

4x bikes 146p
-Mark of Khorne 20p
-Chain axes 4p

Eli tämmöisen listan tein ihan huvin ja urheilun vuoksi. Antakaahan kritiikkiä mahdollisista laittomuuksista ja listan yleiskuvasta muutenkin.

WEdit: Kynnet unohtu laittaa lutille, eli ne lisätty.

DW

Lähetetty: La 06.05.2006 16:29
Kirjoittaja Remington
No ensinnäkin staturella ei saa pyörää ja Dark bladella saat "vain"+2S lisää niin enpä ottaisi. Saat esim.marinecharrut instakillattua vain chargessa. Jos otat niin ota d.strena myös. Dreadaxe ajaa asian paremmin tosin. Chargessa kun woundit 2+ marineja dreadaxellakin. Ja jos iso örrö ihistää niin dreadaxella aina vähintään 4+ woundaat. Ja kun vastustajat ei invuja saa niin auts.. Dark bladella vaikka kuinka hutkit niin voi se chappis ne seiviä 4+ invullaan. Ja se +2S ei auta paljoa ajoneuvojakaan vastaan kun saat 2D6 lisää monstrouscritturena.
Kai luutnantille aseitakin meinasit ottaa?
Tuota. Jos raskaampaa kalustoa tulee vastaan niin on sul noi troopit mutta ottaisin viel jtn lisääkin. Esim. oblikset on hyvä lisä raskaana kalustona. Muutoin kait ihan peruskamaa. Ai niin juu. Sulla oltava markit marineilla mikäli meinasit verenvuodattajat kentälle tuoda. Eli siis joko undivided tai khorne.

Lähetetty: La 06.05.2006 16:36
Kirjoittaja Nocharim
Remingtonn mitä nää oikein höpötät? Ei kummallakaan ole staturea.
Resilience pois kummaltakin, kun prätkistä saat jo sen +1 Tuffnessin eivätkä ne stacki..

Luulen, että hän summonoi noilla prätkäheeboilla. Ei sen tarvitse olla trooppi joka summonaa vaan joku jolla on merkki.

Lähetetty: La 06.05.2006 21:09
Kirjoittaja Heretic
näin pieneen peliin joko luti tai loordi....saaty pisteitä käyttöön eikä teho laske paljoo...hommaa aspa bikereihin
lutin jos otat niin vain yksi kynsi, ei kahta kun toinen käsi ohjaa mopoa
hooquut tarvii muutenkin invua.....loordille aura

Lähetetty: Su 07.05.2006 01:21
Kirjoittaja Dorunius
Samaa mieltä, on vähän allergisia power wepalle noi häipät vaikka muuten murhaavia. Eli siihe jotain muutosta ehkä.

DW

Lähetetty: Su 07.05.2006 13:46
Kirjoittaja Remington
Nocharim kirjoitti:Remingtonn mitä nää oikein höpötät? Ei kummallakaan ole staturea.
Resilience pois kummaltakin, kun prätkistä saat jo sen +1 Tuffnessin eivätkä ne stacki..

Luulen, että hän summonoi noilla prätkäheeboilla. Ei sen tarvitse olla trooppi joka summonaa vaan joku jolla on merkki.
Lukuvirhe! =o) My bad!