Sivu 1/1

Doomsday Titaani.

Lähetetty: Su 28.05.2006 10:27
Kirjoittaja Makximus
Tälläsen väsäsin eilen illalla kun ei ollut muuta tekemistä. En oo mikään yber hyvä piirtäjä mutta onnistu omasta mielestä hyvin. Tollanen nyt tuli mieleen raapustaa kun näin WD:ssä Forgen Warhound titaanin. Kaupunki jaloissa nyt on mitä on, en jaksanu tehdä kummosta. Valkoiset viivat taivaalta ovat viimeisiä auringon säteitä, jotka nähdään taivaalta. Tarinaa en munsterille keksi, lie mistä tullut. Mutta kuva:

Doomsday Titaani

Onpahan samalla eka piirustukseni sotuun.

Lähetetty: Su 28.05.2006 12:19
Kirjoittaja Tybraal
Ihan pätevää piirosjälkeä mutta titaani tuo ei ole. Asento on ihmismäinen ja nivelet pallomallisia. Kumpaakaan et löydä teknokultin konejumalista.

Lähetetty: Su 28.05.2006 12:48
Kirjoittaja Terminator Sergeant
mmh... Mikäs tuossa. Ehkä lantion kohdalta vähän tönkön näköinen. Pidennä reisiä ja sääriä, lisää putkia ja jalkaterän pituutta. Ei näytä aivan 40k titaanilta mutta tämähän olikin tuomiopäivän titaani. Jos siitä ihmismäistä haluat niin levennä samalla rinnan kohdalta. Hyvä vinkki taloihin ja muuhunkin: perspektiivi. Talot ovat eri kulmista ;)

Lähetetty: To 15.06.2006 10:51
Kirjoittaja Neukku
Ihan kiva. Aloin nauramaan ihan sairaasti kun näin tuon. Sori :(

Lähetetty: To 15.06.2006 16:53
Kirjoittaja OneManArmada
Näyttää ihan joltakin Sonic-Pelin vikapomolta....muuten se on mukava, mutta älä sano sitä titaaniksi.